'
Читаєте зараз
США просять Японію ракети до Patriot, але ЗСУ їх передати не можна: навіщо тоді ця дивна схема

США просять Японію ракети до Patriot, але ЗСУ їх передати не можна: навіщо тоді ця дивна схема

Ilona Kivva
Автор:
  • Токіо оновить інструкції щодо експорту оборонної продукції. Це дозволить постачати зброю у країни, в яких вони купили ліцензію на виробництво.
  • У випадку зі Штатами йдеться, зокрема про боєприпаси до ЗРК Patriot.
  • Японія може передати зенітні ракети типів PAC-2 та PAC-3. Сама їх вона робить за ліцензією від американської корпорації Raytheon.

Японія ухвалить зміни, але з умовою, що її зброя не потрапить до країн, що беруть учать у збройних конфліктах, тобто до України чи Ізраїлю. Однак рішення дозволить запустити ланцюгові поставки.

Заборона розповідає про перспективу рішення Токіо для України.

ППО-ракети: запит до Токіо

Японія розгляне можливість дозволити США постачати японські ракети Patriot до Європи та інших країн. Для цього Токіо оновить інструкції щодо експорту оборонної продукції, пише Nikkei Asia.

Такий крок дозволить здійснювати поставки ракет та іншого обладнання, виготовленого за ліцензією, до країн, де розташовані власники патентів (поки можна відправляти лише компоненти ліцензійного обладнання).

Токіо 22 грудня заявило намір передати десятки ракет-перехоплювачів, які використовуються для збиття балістичних ракет та інших повітряних загроз, з власних поставок, починаючи з першого кварталу 2024 року.

Читати більше новин в Telegram

Японія також дозволить країнам-одержувачам передавати зброю третім країнам за попередньою згодою, але за винятком тих, хто активно бере участь у збройному конфлікті. Тобто Україна та Ізраїль під це пом’якшенні не підпадають.

На практиці це означає, що Штати зможуть купувати виготовлені у Японії американські ракети, наприклад, до систем ППО Patriot, а також продавати їх союзникам. Тобто у теорії вони можуть надати Україні власні ракети, замінивши їх японськими, або домовитися про відправку боєприпасів з третьою країною на тих же умовах.

Важливо, що Японія зможе передавати ракети не тільки зі складів, а й з виробництва. Країна є найбільшим іноземним ліцензованим виробником ракет до Patriot, що потенційно може розв’язати проблему дефіциту боєприпасів для цих систем, а отже у перспективі навіть дозволить союзникам відправити ЗСУ додаткові установки.

Також важливо, що потенційне рішення Токіо стосується можливості експорту всього військового обладнання, техніки та устаткування, що вироблене за іноземними ліцензіями, а не тільки ППО-ракет. Тож у теорії країна може постачати дружнім державам і інші боєприпаси чи навіть установки, що також дозволить за ланцюжком вивільнити певний арсенал для України.

ППО Patriot: особливості ракет

Зенітно-ракетний комплекс «Патріот» є основною системою протиповітряної та протиракетної оборони армії США. Нові варіанти системи ППО здатні вражати балістичні, крилаті ракети та літаки, пише Missilethreat.

З чого складається комплекс: 

  • керована ракета (PAC-1, PAC-2 або PAC-3);
  • пускова установка;
  • радіолокаційний комплекс;
  • станція управління;
  • енергогенераторна установка;
  • високочастотна антена.

Система Patriot запускає ракети з пускової станції M901, яка містить до чотирьох пускових контейнерів на причепі. Кожен контейнер може вмістити від однієї до чотирьох ракет в залежності від типу. Запуском можна керувати як вручну, так і дистанційно.

Раніше Patriot використовував ракети-перехоплювачі класу «земля-повітря» PAC (Patriot Advanced Capability), а саме — PAC-1 та PAC-2, у яких застосовують осколково-фугасний механізм ураження. 

Сімейство ракет PAC-2 є спадкоємцем оригінальних PAC-1, але містить оновлення програмного забезпечення для ураження балістичних ракет і оновлену осколково-вибухову боєголовку. 

У нових ракетах PAC-3 використовується технологія hit-to-kill, що передбачає використання вибухової речовини: ворожий снаряд збивається після зіткнення перехоплювача з ракетою противника, після чого кінетична енергія знищує ціль. PAC-3 має менший діаметр і високу маневровість, яка допомагає ефективно знищувати швидко-рухливі цілі. Щоб досягти більшої маневровості, у ракету вмонтована чутлива конструкція планера та масив із 180 твердопаливних двигунів.

Важливо! Японія може передати зенітні ракети типів PAC-2 та PAC-3. Сама їх вона робить за ліцензією від американської корпорації Raytheon.

Patriot має свій генератор, який забезпечує енергію, необхідну для роботи електричних систем стартової станції, зокрема мозку машини, який дозволяє керувати випущеними ракетами.

Раніше Заборона розповідає про перспективний оборонний проєкт FrankenSAM, який будуть реалізовувати в Україні. Точний перелік систем, виробництво яких він передбачає, не розкривається. Загалом відомо про три окремі програми. Найпотужнішими мають стати перероблені комплекси Patriot.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій