'
Читаєте зараз
Столиця Індонезії може втонути до 2030 року: план порятунку придумав мільярдер

Столиця Індонезії може втонути до 2030 року: план порятунку придумав мільярдер

Daniil Tsarevskyi
  • Джакарта — друга за розміром агломерація у світі. Її населення складає 25 млн людей — у самому місті живе 11 мільйонів.
  • За останні 25 років місто занурилось під воду в найбільш уражених районах на 4 метри.
  • План порятунку запропонував Ентоні Салімом — він пропонує владі контракт.

Джакарта занурюється під воду через занедбану трубопровідну систему міста. Компанія Air Bersih Jakarta хоче збільшити кількість підключень до водогону до 2030 року у два раз, однак експерти переконані, що цього буде недостатньо.

Заборона розповідає про план порятунку міста, яке найшвидше у світі занурюється під воду. 

Джакарта йде під воду: які терміни

Столиця Індонезії не тільки друга за розміром агломерація у світі, але й перша за темпами занурення під воду. Джакарта розташована на березі Яванського моря, яке поступово затоплює місто. Найбільш постраждалі райони занурились вже на 4 м за останні 25 років, пише Bloomberg

Проблема у водопостачанні: кожен третій з 11 млн жителів міста не має до нього доступу. Натомість люди покладаються на тисячі незаконних колодязів. Викачування ґрунтових вод призводить до того, що місто буквально просідає, відносно рівня моря.

На кількість підключень впливає те, що вода в Джакарту прибуває через зношену трубопровідну систему. По дорозі втрачається до 40% води, що також призводить до просідання відносно рівня моря. Вода, яка досягає осель, приходить забрудненою, що не спонукає інших підключатись до централізованої системи.

Читати більше новин в Telegram

«Невпинне занурення в поєднанні з посиленням штормів і підвищенням рівня моря буде тим, чого не зможуть витримати морські дамби Джакарти. Морської води буде надходити так багато, що вона ніколи не зупиниться. Їй буде нікуди діватись», — сказав експерт з питань повеней з голландського водного дослідницького інституту Deltares Яап Брінкман.

Мільярдер Ентоні Салім: план порятунку

Порятунком для Джакарти придумав місцевий мільярдер Ентоні Салім. Його компанії Air Bersih Jakarta (ABJ) дістався проєкт від уряду на розширення доступу до водопостачання для жителів міста. Є шанс виправити ситуацію, якщо компанія проведе труби до кожного будинку.

ABJ планує як мінімум подвоїти кількість підключень до водогону до кінця десятиліття. Компанія витратить близько $1.7 млрд на будівництво очисних споруд, трубопроводів і з’єднань, а також на обслуговування наявних станцій. Держава компенсуватиме гроші в міру будівництва.

Для Ентоні Саліма немає мінусів, оскільки його фірма навіть отримає прибуток навіть в найгіршому випадку. Серед іншого, і через це в угоди є критики. 

«Допоки місто не відремонтує свою трубопровідну мережу, проблема не вирішиться. Крім того, не ясно переконати домогосподарства та забудовників перейти з підземних вод на водопровід, за які вони повинні платити. Це просто зобов’язуватиме купувати воду, не знаючи, чи зможе вона до нього дістатися. Вони поставили віз попереду коня, 40% роботи будуть марними», — сказала дослідниця з Лондонського університету SOAS Пріта Джхар.

Раніше Заборона розповідала про унікальну канадську розробку: вона може відновити запаси питної води у світі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій