'
Читаєте зараз
Стрілянина на «Південмаші»: поранені нацгвардійці вперше розповіли свої версії

Стрілянина на «Південмаші»: поранені нацгвардійці вперше розповіли свої версії

Iryna Troian
Автор:
В частині «дніпровського стрілка» вже гинули солдати за дивних обставин. Їхні батьки вважають, що це вбивства
  • Ніхто з потерпілих на Південмаші близько не контактував зі строковиком Артемієм Рябчуком.
  • Постраждалі також не вірять у версію про дідівщину та булінг у частині стрілка.
  • Однак комісія МВС виявила у частині №3021 факт позастатутних відносин.

Поранені 27 січня 2022 року нацгвардійці-контрактники Ігор Семенченко та Жанна Шарова розповіли свої версії розстрілу людей строковиком Артемієм Рябчуком у Дніпрі. Внаслідок трагедії загинуло п’ятеро осіб, ще стільки ж були поранені.

Заборона розповідає про версії постраждалих нацгвардійців та про те, що зафіксувала комісія МВС в частині стрілка.


ДБР завершило розслідування: 18 жовтня

Слідчі встановили, що обвинувачений у розстрілі нацгвардійців строковик Артемій Рябчук після призову мав погані стосунки зі співслужбовцями, повідомили у Державному бюро розслідувань.

«Кілька разів він був свідком конфліктів та сварок, про які доповідав керівництву. Через це в інших військовослужбовців сформувалося до нього негативне ставлення. За кілька годин до трагедії, перебуваючи у складі бойової варти, солдат мав відпочивати, втім отримав наказ впорядкувати документацію у вартовому приміщенні. Цей наказ старшого за призовом військовослужбовця він сприйняв за знущання, після чого вирішив мститися за всі попередні образи», — кажуть слідчі.

Перебуваючи у кімнаті зберігання зброї, він взяв автомат та набої й розстріляв військових, яких вважав своїми кривдниками.

Читати більше новин в Telegram

За результатами слідства Рябчук отримав підозри за такими статтями:

  • відсутність відносин підлеглості щодо кількох осіб, із застосуванням зброї, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 406 КК України);
  • умисне вбивство (п. п. 1, 8, 9 ч. 2 ст. 115 КК України);
  • замах на умисне вбивство (ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 8, 9 ч. 2 ст. 115 КК України);
  • викрадення зброї (ч. 3 ст. 410 КК України);
  • дезертирство(ч. 3 ст. 408 КК України);
  • порушення статутних правил вартової служби, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 418 КК України);
  • незаконне поводження зі зброєю (ч. 1 ст. 263 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Результати слідства передано до суду. 

Нагадаємо, що у результаті інциденту п’ятеро людей, серед них одна цивільна, ще п’ятеро отримали поранення різного ступеню тяжкості.

Розстріл людей у Дніпрі: поранені нацгвардійці розповіли версії 

Нацгвардійці Ігор Семенченко та Жанна Шарова, які дістали важкі поранення через стрілянину на заводі «Південмаш» у Дніпрі, вперше поділилися своїми версіями вчинку строковика Артемія Рябчука.

27 січня 2022 року, у день розстрілу, потерпіла Жанна Шарова працювала у черговій зміні. Під час стрілянини вона отримала три важкі поранення, а одна куля потрапила у хребет.

«Я не розумію, чому він [Артемій Рябчук] це зробив. Мабуть, поцілив у мене, бо я могла б доповісти в частину. Але не встигла цього зробити, бо він у мене вистрілив. Я взагалі не знала його ім’я та прізвища, адже рідко заступала в караул. А з тієї варти [27 січня] я знала лише трьох людей», — розповіла Шарова. 

За її словами, у контратному підрозділі були дружні відносини, і вона ніколи не спостерігала проявів булінгу. 

Поранений нацгвардієць Ігор Семенченко під час стрілянини на заводі «Південмаш» отримав кульове поранення живота та стегна. На момент розстрілу він був у кімнаті відпочинку. 

«Тієї ночі я крізь сон почув постріли. Потім до кімнати забіг повар і сказав, що Рябчук зійшов з розуму і розпочав стрілянину. Буквально через секунду до кімнати відпочинку зайшов й сам строковик та вистрілив в мене. Я встигнув лише набрати у груди повітря», — розповів Семенченко. Він зауважив, що стрілець досить професійно і холоднокровно поводився із зброєю та вираховував час.

Ігор Семенченко заступав у чергову зміну вісім разів на місяць, тоді як Рябчук — раз на два місяці, тому вони майже не контактували. Він не вірить у версію про дідівщину та булінг у частині стрілка. «Якби його [Артемія Рябчука] булили, мені здається, він би стріляв у тих, хто це робив. Натомість він стріляв по всіх, кого бачив. Отой керівник, якого він застрелив, взагалі був зі штабу — вони заступають раз на кілька місяців. Той чоловік йому точно нічого поганого не зробив», — поділився нацгвардієць.

Розслідування МВС: комісія виявила нестатутні відносини 

Комісія Міністерства внутрішніх справ виявила порушення у військовій частині №3021, де служив строковик Артемій Рябчук.

«Представники комісії провели анкетування особового складу частини №3021 НГУ. Комісією виявлено факти позастатутних відносин. Отримані матеріали будуть скеровані ближчими днями до ДБР», — повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін.

Однак він наголосив, що виявлені факти нестатутних відносин у частині не свідчать про мотиви розстрілу людей Рябчуком. За даними Єніна, причини стрілянини має з’ясувати ДБР в рамках досудового розслідування. 

Також у ході перевірки комісії МВС у військовій частині виявили порушення організації служби. «Порушено порядок доступу до кімнати зберігання зброї. Зафіксовано відсутність контролю за замиканням ставниці для зброї, яка мала б бути належно замкнута. Також викликає питання якість інструктажу перед вступом до наряду і нехтування медичним забезпеченням військовослужбовців — низка медикаментів в аптечці була відсутня», — розповів Євген Єнін.

Раніше Заборона розповідала про шокуючі факти, пов’язані із нестатутними відносинами у частині строковика Артемія Рябчука.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій