Читаєте зараз
Супрун розповіла, до яких наслідків призводить нерозбірливий почерк медиків

Супрун розповіла, до яких наслідків призводить нерозбірливий почерк медиків

Сергій Сурепін

Через нерозбірливий почерк медичних працівників щорічно у світі страждають приблизно 1,5 мільйонів пацієнтів. Про це розповіла в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Читайте також: Головні поради Уляни Супрун

За її словами, крім шкоди здоров’ю, неможливість правильно прочитати назву препарату або його дозування призводить до великої шкоди. У звіті National Academies of Science’s Institute of Medicine (США) сказано, що додаткові медичні витрати на лікування травм, пов’язаних із неправильним дозуванням ліків, становлять $3,5 млрд на рік.

Читайте також: Тест: Чи змогли б ви замінити Супрун?

«Звісно, медики роблять це ненавмисно. Основна причина не некаліграфічного почерку – кількість писанини і темп, в якому лікарі зазвичай працюють. Існують різні вимоги щодо документів, заповнення журналів, виписок і багатьох інших папірців, на які лікарі витрачають свій час. Зокрема, вони змушені писати дуже швидко в пікові години навантаження або почерк може ставати все більш нерозбірливим через втому», – додала Супрун.

Читати більше новин в Telegram

Читайте також: Супрун назвала шкільні лінійки «пережитком совєтської традиції»

Також вона вважає, що форми письмової документації вже давно застарілий формат ведення записів, оскільки світ переходить на електронні записи в системі охорони здоров’я: «Україна теж відходить від перевантаження медицини папером і невиправданими записами та переходить до електронного формату ведення документації. Зокрема ще у березні вступив у силу наказ Міністерства охорони здоров’я №157, що скасовує необхідність заповнення від руки цілої низки морально застарілих форм – різних талонів та журналів з медичними записами, які не мали ніякої практичної необхідності. У лікарів тепер менше часу займе виписка стосів паперів, а у майбутньому ми плануємо повністю відійти від паперового документообігу».

Читайте також: Сміх допомагає при онкології — Супрун

Супрун наголосила, що електронна система охорони здоров’я вже стала обов’язковою вимогою для укладання договорів із медичними установами, що надають первинну медичну допомогу: «У майбутньому електронна система дасть можливість кожному швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям – більш цілісно бачити картину здоров’я пацієнта. Лікарі будуть виписувати електронні рецепти і робити інші медичні записи, які не можна буде ні втратити, ні підробити або невірно прочитати. Звісно, це треба впроваджувати не один рік».

 

Читайте також:

Поради Уляни Супрун. Про що розповідає в.о. міністра охорони здоров’я України

Тест: Чи змогли б ви замінити Супрун?

Супрун назвала шкільні лінійки «пережитком совєтської традиції»

Сміх допомагає при онкології — Супрун

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій