Читаєте зараз
Світу загрожує нова мутація «Дельти». Тим часом уряд не планує вводити повний локдаун в Україні

Світу загрожує нова мутація «Дельти». Тим часом уряд не планує вводити повний локдаун в Україні

Yevheniia Kostina
Проверка вируса в лаборатории
  • Вчені кажуть про новий штам AY.4.2, що є мутацією «Дельти»
  • Штам AY.4.2 вже у Британії, США, Данії та Ізраїлі.
  • Денис Шмигаль каже, що за однієї умови бізнес зможе працювати навіть у червоній зоні.

У Великій Британії кожна десята людина, що підхопила коронавірус, має новий штам AY.4.2 — цей варіант може виявитися на 10% заразнішим за «Дельту». Тим часом український уряд не планує вводити повний локдаун в Україні. Хоча 19 жовтня 2021 року зафіксовано рекорд за кількості смертей за весь час пандемії COVID-19.

Заборона розповідає про черговий варіант «Дельти», що вже виявлено в Данії, Британії, США та Ізраїлі, та про те, що собі думає український уряд.


Новий штам «Дельти»

Як пише британське медіа Deadline, новий Delta Plus під назвою AY.4.2 може бути найбільш заразним варіантом ковіду. Начебто перші ознаки появлення цього штаму з’явилися в Індії ще у липні 2021 року. Вже у вересні Британія почала фіксувати не просто появу «Дельти+», а й тенденцію до зростання випадків захворюванності.

Дослідження нового штаму AY.4.2 ще тривають, проте директор інституту генетики Лондонського університету Франсуа Балу каже, що цілком можливо, що цей варіант COVID-19 може (але це не точно) виявитися на 10% заразнішим за «Дельту».

МОЗ Ізраїлю повідомило, що в аеропорту Бен Гуріон виявили перший випадок зараження штамом AY.4.2. 11-річного хворого ізолювали. Спеціалісти з’ясовують, наскільки може бути заразним новий штам.

Читати більше новин в Telegram

Локдаун 2021 в Україні

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль каже, що «країна зіштовхнулася зараз з найбільшими викликами за весь чай пандемії». Але в той же час голова уряду наголошує, що Кабінет міністрів не планує вводити повний локдаун по всій країні та зупиняти економіку.

«Маємо надвисоку кількість важких випадків і госпіталізацій. П’ять областей перейшли в червону зону епідемічної небезпеки. Ще декілька регіонів можуть потрапити в цю зону найближчими днями», — наводяться слова Шмигаля в його офіційному телеграм-каналі.

За словами очільника уряду, для регіонів поставлено завдання забезпечити спроможність інфраструктури для вакцинації, щоб вийти на показник в 1,5 млн щеплень за тиждень.

«Бізнес і громадські заклади можуть працювати навіть у червоній зоні, якщо всі відвідувачі та працівники повністю вакциновані. Ми не плануємо вводити повний локдаун по всій країні та зупиняти економіку. Але як сказав цього тижня президент: єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація», — заявив Денис Шмигаль.

Раніше Заборона розповідала про карантинні обмеження, що вступають в силу на території України з 21 жовтня 2021 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій