'
Читаєте зараз
Син Ілона Маска пішов до суду через трансфобність батька

Син Ілона Маска пішов до суду через трансфобність батька

Markiian Oliiarnyk
  • Ксав’є Маск вважає себе трансгендером і хоче змінити у документах свою стать, ім’я та прізвище.
  • 18-річний син мільярдера в такий спосіб хоче обірвати усі можливі зв’язки з батьком за його трансфобні та гомофобні витівки.
  • Ілон Маск в свою чергу стверджує, що підтримує права ЛГБТ-спільноти.

Старший син Ілона Маска Ксав’є вирішив розірвати з батьком будь-які зв’язки і через суд домагається зміни своєї статі та персональних даних. Відкрито звинувачення не озвучуються, утім найімовірніше, йдеться про дискримінаційні висловлювання мільярдера у соціальних мережах.

Заборона розповідає подробиці скандалу за участю Ілона Маска та його дитини.


Зміна статі та імені Ксав’є Маска: деталі судового звернення

Юнак звернувся до Верховного суду Каліфорнії, щоб у законний спосіб змінити свою стать з чоловічою на жіночу, а також ім’я та прізвище, пише Daily Mail.

Хлопець вважає себе трансгендером і хоче, щоб світ його знав під іменем Вівіан Дженни Вілсон [дівоче прізвище матері]. «Я більше не живу зі своїм біологічним батьком і не хочу бути пов’язаним із ним будь-яким чином», — пояснив у документі своє бажання син Ілона Маска.

Скани судових документів, поданих Ксав’є Маском. Фото: Верховний суд Каліфорнії

Читати більше новин в Telegram

Як з’ясувалося, звернення було подане ще у квітні 2022 року, каліфорнійський суд має розглянути його 24 червня. Поки невідомо, яка саме подія чи ситуація спонукала Ксав’є піти на такий крок. Утім припускається, що річ полягає у подекуди трансфобних та гомофобних публічних заявах мільярдера.

У Ксав’є є брат-близнюк на ім’я Гріффін, а також троє братів-трійнят, народжених його матір’ю, канадською письменницею Джастін Вілсон. Маск пробув з нею у шлюбі з 2000 по 2008 рік.

Звинувачення у трансфобії проти власника Tesla та SpaceX

Мільярдер стверджує, що повністю підтримує права ЛГБТ-спільноти і часто як приклад наводить оцінки компанії Tesla у списках найсприятливіших місць роботи для секс-меншин. Проте іноді він робить дуже неоднозначні заяви та жарти, які багатьма активістами сприймаються як гомофобні чи трансфобні. 

Наприклад, як пише Daily Mail, бізнесмен зізнався, що є прихильником губернатора Флориди Рона ДеСантіса, якого ЛГБТ-спільнота засудила за його законопроєкт, що забороняє обговорення гендерної ідентичності та гомосексуалізму у початкових школах.

Також чималий шквал критики навалився на Маска після публікації постів, де він скаржився на нову моду використовувати нетипові власні займенники на кшталт ‘вони’ для позначення особи.

А у червні 2022 року у відповідь на статтю «Що таке жінка» мільярдер заявив таке: «Нам говорять, що гендерних відмінностей не існує, і що гендерні відмінності так глибоко відрізняють, що єдиним виходом їх позбутися є необоротна операція. Можливо, хтось мудріший за мене зможе пояснити мені цю дихотомію», — написав Маск.

Звинувачення щодо трансфобності Маска лунають не тільки серед активістів, а й у корпоративних колах. Наприклад, коли бпочалися розмови про покупку бізнесменом Twitter, співробітники компанії наголосили, що це може зашкодити внутрішній політиці з найму працівників «Що ми маємо казати ЛГБТ-спільноті на конференції з рекрутингу, коли вони запитають нас, чому вони мають йти працювати у Twitter, якщо його придбав відкритий гомофоб та трансфоб?», — цитує одного зі співробітників компанії видання Daily Mail.  

Раніше Заборона розповідала про те, як американський інвестор подав до суду на Ілона Маска та його компанії за умисне роздування криптовалюти Dogecoin, яка, на думку позивача, не має цінності, щоб її покупці просто втрачають гроші в нікуди. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій