'
Читаєте зараз
Систему управління військами України захищав найпростіший пароль в світі

Систему управління військами України захищав найпростіший пароль в світі

Сергій Сурепін

Збройні сили України в якості логіна та паролю до сервера автоматизованої системи управління військами «Дніпро» використовували «admin» та «123456» відповідно. Про це повідомив журналіст Олександр Дубинський.

Читайте також: Законопроект про інтернет-цензуру створили на піратському Microsoft Word

За словами Дубинського, такий простий захист системи «дозволяв ворогу сканувати інформацію українських військових до літа 2018 року». Журналіст розповів, що 22 травня 2018 року під час налаштування і проведення тестування мереж Автоматизованої системи управління військами «Дніпро» фахівець з баз даних Дмитро Власюк виявив, що на багатьох серверах і комутаторах з IP-адресами доступ відбувається за стандартним логіном та паролем – «admin» та «123456».

  • Дмитро Власюк на даний момент проходить службу у військовій частині А1586 за призовом офіцера запасу.

Про простий пароль Власюк повідомив оперативного чергового, але пароль не змінили. Після цього він звернувся на гарячу лінію СБУ, а після – до РНБО та Служби зовнішньої розвідки. Власюку повідомили, що «низка IP-адрес є елементом навчальним і не потребує, на їхню думку, у зміцненні».

Читайте також: Комітет ВР назвав законопроект про інтернет-цензуру «недемократичним»

Читати більше новин в Telegram

За словами Дубинського, після звернення пройшло 4 місяці, а логін та пароль залишилися тими же. У Мінобороні ситуацію не коментують.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій