'
Читаєте зараз
Законопроект про інтернет-цензуру створили на піратському Microsoft Word

Законопроект про інтернет-цензуру створили на піратському Microsoft Word

Сергій Сурепін

5 липня стало відомо, що скандальний законопроект №6688 створили на піратському Microsoft Word. На це звернув увагу колишній працівник «Яндекс.Україна» Петро Нек завдяки флешмобу #Fuck6688, який запустили у Facebook.

Заборона перевірила інформацію. Виявилося, що документ, який знаходиться на офіційному сайти Верховної Ради України насправді створили за допомогою неліцензійного програмного забезпечення. Про це свідчить напис SPecialiST RePack (назва організації, яка «ламає» платні програми та поширює їх в інтернеті.

«Так от встановлення депутатами чи їхніми помічниками ломаних піратських програм може нести більшу загрозу кібербезпеці країни ніж сайти, адже є випадки коли в ломані версії встановлюються трояни, кейлогери, тощо», — повідомив Петро Нек.

Що за законопроект?

Читати більше новин в Telegram

Законопроект дає можливість проводити позасудове блокування сайтів. Він пропонує вважати частиною «технологічного тероризму» вчинення впливу на ухвалення рішень органами державної влади чи місцевого самоврядування.

Таким чином, СБУ надають право  без рішення суду за допомогою провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Підставою для цього може бути вже не тільки рішення суду, а й рішення прокурора, слідчого, погоджене з прокурором, або рішення РНБО. Штраф для провайдерів — 1% річного прибутку, у разі повторного — 5%.

 

Детальніше про сам законопроект, його авторів та можливі негативні наслідки ухвалення можна прочитати тут.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій