'
Читаєте зараз
Комітет ВР назвав законопроект про інтернет-цензуру «недемократичним». Його відхилили

Комітет ВР назвав законопроект про інтернет-цензуру «недемократичним». Його відхилили

Роман Губа
Автор:

Комітет ВР з питань інформатизації та зв’язку відправив на доопрацювання законопроект № 6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері». Про це повідомляє РБК-Україна.

Голова комітету Олександр Данченко заявив, що багато норм вказаних у законопроекті не є демократичними. Також голова підкреслив, що комітет з питань інформатизації та зв’язку не є основним для цього законопроекту.

«Ми розуміємо, що цей законопроект у такому вигляді не може бути прийнятий ніяким чином. Його треба відхиляти і доопрацьовувати», – сказав він.

Що за законопроект?

Законопроект дає можливість проводити позасудове блокування сайтів. Він пропонує вважати частиною «технологічного тероризму» вчинення впливу на ухвалення рішень органами державної влади чи місцевого самоврядування.

Читати більше новин в Telegram

У такий спосіб СБУ надають право без рішення суду за допомогою провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Підставою для цього може бути вже не тільки рішення суду, а й рішення прокурора, слідчого, погоджене з прокурором, або рішення РНБО. Штраф для провайдерів – 1% річного прибутку, у разі повторного – 5%.

Авторами проекту є Іван Винник, Дмитро Тимчук і Тетяна Чорновол.

Законопроект № 6688 вже намагалися включити в порядок денний Верховної Ради ще в липні 2018, але тоді не вистачило депутатських голосів.

Читати також:
Роскомнагляд по-українськи. В Україні хочуть ввести інтернет-цензуру
Які депутати підтримали законопроект про інтернет-цензуру в Україні? Детально
#Fuck6688: Українці запустили флешмоб проти інтернет-репресій

 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій