Читаєте зараз
Комітет ВР назвав законопроект про інтернет-цензуру «недемократичним». Його відхилили

Комітет ВР назвав законопроект про інтернет-цензуру «недемократичним». Його відхилили

Роман Губа
Автор:

Комітет ВР з питань інформатизації та зв’язку відправив на доопрацювання законопроект № 6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері». Про це повідомляє РБК-Україна.

Голова комітету Олександр Данченко заявив, що багато норм вказаних у законопроекті не є демократичними. Також голова підкреслив, що комітет з питань інформатизації та зв’язку не є основним для цього законопроекту.

«Ми розуміємо, що цей законопроект у такому вигляді не може бути прийнятий ніяким чином. Його треба відхиляти і доопрацьовувати», – сказав він.

Що за законопроект?

Законопроект дає можливість проводити позасудове блокування сайтів. Він пропонує вважати частиною «технологічного тероризму» вчинення впливу на ухвалення рішень органами державної влади чи місцевого самоврядування.

У такий спосіб СБУ надають право без рішення суду за допомогою провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Підставою для цього може бути вже не тільки рішення суду, а й рішення прокурора, слідчого, погоджене з прокурором, або рішення РНБО. Штраф для провайдерів – 1% річного прибутку, у разі повторного – 5%.

Авторами проекту є Іван Винник, Дмитро Тимчук і Тетяна Чорновол.

Законопроект № 6688 вже намагалися включити в порядок денний Верховної Ради ще в липні 2018, але тоді не вистачило депутатських голосів.

Читати також:
Роскомнагляд по-українськи. В Україні хочуть ввести інтернет-цензуру
Які депутати підтримали законопроект про інтернет-цензуру в Україні? Детально
#Fuck6688: Українці запустили флешмоб проти інтернет-репресій

 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору