Читаєте зараз
Тарифи на проїзд у Києві не підвищать до весни 2022 року. Тому keep calm and get vaccinated

Тарифи на проїзд у Києві не підвищать до весни 2022 року. Тому keep calm and get vaccinated

Markiian Oliiarnyk
Мер Києва Віталій Кличко
  • Мер Києва Віталій Кличко пообіцяв не підвищувати тарифи на проїзд у січні 2022 року.
  • Keep calm and get vaccinated. Наразі не йдеться про остаточне рішення, є лише проєкт.
  • У 2021 році Київ дотував громадський транспорт на понад 4.5 млрд гривень.

У Києві не підвищуватимуть тарифи на проїзд у громадському транспорті до кінця опалювального сезону 2022 року. Мер столиці Віталій Кличко наголосив, що відповідного рішення ще ніхто не ухвалив, а лише ініціювали публічні консультації.

Заборона розповідає подробиці щодо підвищення вартості проїзду у громадському транспорті столиці України.


Підвищення тарифів на проїзд у Києві: коли чекати

Київський міський голова Віталій Кличко повідомив у своїй сторінці Facebook, що питання перегляду тарифів на проїзд до кінця опалювального сезону розглядатися не буде, зазначивши, що розуміє рівень чутливості цього питання для киян.

Кличко запевнив, що це лише проєкт, а не ухвалене рішення. Отже, тільки-но розпочато процес публічних консультацій. Обговорення триватиме до весни 2022 року.  

Оскільки зросли ціни на енергоносії не тільки в Україні, але й у світі, тарифи на перевезення перестали відповідати собівартості. Тому КП «Київський метрополітен» та КП «Київпастранс» звернулись до КМДА з ініціативою переглянути вартість проїзду.

Читати більше новин в Telegram

Куди йдуть гроші з київського бюджету

Також Віталій Кличко поділився деякими подробицями щодо розподілу коштів зі столичного бюджету. «Київ опинився у складній економічній ситуації через енергетичну кризу та постійні борги центральної влади перед столицею», — заявив мер.

Для того, щоб не підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду для киян, міська влада Києва компенсувала понад 2 млрд гривень. Уряд обіцяв покрити ці витрати, але поки не виконав умов меморандуму.

Регулярних дотацій потребує комунальний транспорт, щоб залишати тарифи на проїзд незмінними за умов зростання їх собівартості. Віталій Кличко наголосив, що лише у 2021 році Київ дотував понад 4.5 млрд гривень на міський транспорт. Саме тому зараз ініціювали перегляд тарифів на перевезення. 

«Тобто ми поставлені перед вибором, або збільшувати цифри в платіжках за комуналку, або підвищувати плату за проїзд. Бо увесь бюджет столиці ми не можемо пустити тільки на дотації», — пояснив Віталій Кличко.

Також, додав мер, підвищення необхідне, щоб у міста були ресурси на реалізацію громадських проєктів, оновлення автопарку громадського транспорту, ремонт доріг та мостів, будівництво шкіл та дитсадків тощо.

Заборона нагадує, що з 1 листопада Київ знаходиться у червоній епідеміологічній зоні. За умовами карантину пасажири громадського транспорту повинні мати з собою COVID-сертифікат або негативний тест на коронавірус.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій