'
Читаєте зараз
Tesla покаже робота-гуманоїда, який замінить людей

Tesla покаже робота-гуманоїда, який замінить людей

Markiian Oliiarnyk
  • Робочий прототип людиноподібного робота Optimus від компанії Tesla має бути представлений 30 вересня 2022 року.
  • Це буде механізований помічник для виконання нудних повсякденних завданнь у побуті та промисловості.
  • Ілон Маск вважає, що роботи здатні змінити правила світової економіки, зменшивши витрати та компенсуючи нестачу у робочій силі.

Tesla вже до кінця вересня 2022 року може мати робочий прототип справжнього робота-гуманоїда. Спочатку, за задумом Ілона Маска та його інженерів, Оптімуси будуть допомагати у домашніх справах. Згодом роботи виконуватимуть важку монотонну частину роботу на підприємствах, аби люди могли заробляти інтелектом, а не надриваючи спину.

Заборона розповідає про проєкт Optimus.


Optimus: презентація прототипу 2022

Генеральний директор компанії Tesla Ілон Маск анонсував презентацію людиноподібного робота наживо в рамках наступного заходу серії Tesla AI Day (Дня штучного інтелекту).

«Ми перенесли День штучного інтелекту Tesla на 30 вересня, оскільки до цього часу у нас вже має бути робочий прототип Optimus… Tesla AI Day #2 буде просто епічним», — написав мільярдер у Твіттері.

Вперше проєкт робота-гуманоїда, якого розробляють інженери Маска, був представлений у серпні 2021 року під час першого Дня ШІ Tesla. Його робоча назва була Tesla Bot, але тоді було показано лише концепт-арти та анімовані відео.

Читати більше новин в Telegram

Якщо спиратися на першу презентації, робот матиме зріст близько 173 сантиметрів, важитиме близько 57 кілограмів і зможе підіймати предмети вагою до 20 кілограмів. Він буде керуватися тими ж системами штучного інтелекту, як і електромобілі Tesla.

Презентація Tesla AI Day

Робот-гуманоїд від Tesla: навіщо потрібен

Мета проєкту Tesla Bot (Optimus) — створити людиноподібного робота, який би полегшив життя у майбутньому. «Звичайно, він має бути дружнім, орієнтуватися у світі людей і допомагати виконувати небезпечні, повторювані та нудні повсякденні та побутові завдання. Наприклад, піднімати важкі предмети або ходити в магазин за продуктами», — пояснив Маск.

У глобальній перспективі мільярдер сподівається, що робот знизить витрати і компенсує нестачу у робочій силі, тим самим змінивши правила світової економіки. Оптімусом не потрібно замінити людей, що працюють на заводах. Йдеться саме про полегшення логістики у виробничих процесах, щоб роботи могли допомагати переносити вантажі з місця на місце, економлячи сили працівників.

«По суті, у майбутньому фізична праця буде вибором. Одного дня наш робот-гуманоїд матиме потенціал стати більш значущим, ніж увесь автомобільний бізнес разом узятий», — заявив Ілон Маск.

Раніше Заборона розповідала плани Ілона Маска щодо тестування мікрочипів Neuralink на людях у 2022 році, які мають допомагати у лікуванні серйозних травм спинного мозку та неврологічних розладів, а також стимулювати мозкову активність.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій