'
Читаєте зараз
Три чинники. У ТСК Ради назвали причини Іловайської трагедії

Три чинники. У ТСК Ради назвали причини Іловайської трагедії

Yevhen Koziarin
Іловайськ
  • Головна причина, на думку комісії — неналежна організація оборони України.
  • Очільниця ТСК Мар’яна Безугла заявила, що події під Іловайськом призвели до підписання перших Мінських угод.
  • Керівництво Генштабу та ЗСУ тих часів перешкоджало розслідуванню, стверджує Безугла.

Голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з питань розслідування можливих протиправних дій щодо суверенітету України Мар’яна Безугла повідомила про висновки ТСК щодо Іловайської трагедії. Вона перелічила чинники, які зумовили котел під Іловайськом.

Заборона розповідає про попередні висновки комісії щодо причин трагедії та про її політичні і військові наслідки.


Що призвело до трагедії під Іловайськом: версія ТСК

Голова комісії Мар’яна Безугла заявила, що основна причина, на думку Комісії, полягає у неналежній організації оборони країни.

«ТСК вважає, що основними причинами, які призвели до Іловайської трагедії, є неналежна організація оборони країни як системи політичних, економічних, соціальних, військових, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів щодо захисту держави в умовах збройної агресії», — зазначила Безугла.

Вона перерахувала чинники, які, за висновком ТСК, призвели до подій під Іловайськом:

Читати більше новин в Telegram
  • невведення воєнного стану, що призвело до дезорганізації управління військовими діями; 
  • помилкові кадрові рішення і дії політично-військового керівництва;
  • невжиття політичним і військовим керівництвом вичерпних заходів щодо деблокування Іловайського угруповання та організації коридору для виведення українських військ з оточення, результатом яких стала втрата сотень людських життів.

Наслідки Іловайська

У висновках ТСК зазначається, що трагедія мала важкі політичні та військові наслідки.

«Вона стала фоном зустрічі президентів України та Російської Федерації, що відбулася 26 серпня 2014 року в Мінську, і в значній мірі визначила підписання Мінських домовленостей, які неоднозначно сприймаються як мешканцями тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, так і мешканцями всієї України. А також прийняття Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», — зазначила Мар’яна Безугла.

Депутатка додала, що члени ТСК у висновках наголосили на тому, що керівництво Міноборони та Генштабу ЗСУ часів Іловайської трагедії протидіяло та блокувало роботу попередньої комісії ВР з цього питання.

Раніше Заборона писала про затримання у Києві головного ката тюрми окупантів «Ізоляція» Дениса Куликовського на прізвиська Палич та Аїд.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій