Читаєте зараз
У 4-річної дитини виявили H3N8. Чи загрожує людству пандемія?

У 4-річної дитини виявили H3N8. Чи загрожує людству пандемія?

Ilona Kivva
Автор:
  • У Китаї вперше виявили випадок зараження пташиним грипом H3N8 людини.
  • Захворів чотирирічний хлопчик, інші члени родини здорові.
  • Цей штам грипу став відомим у 2012 році після масової гибелі тюленів на північно-східному узбережжі США.

У центральній китайській провінції Хенань чотирирічний хлопчик підхопив пташиний грип штаму H3N8, хоча вважалося, що цей тип хвороби не здатен вражати людей. Експерти переконують, що випадок одиничний і загрози поширення серед людей немає, однак це лише первинні оцінки.

Заборона розповідає про перший випадок зараження людини H3N8 та про те, що відомо штамом пташиного грипу  про нього відомо.


Пташиний грип у Китаї

У Китаї зафіксували перший випадок зараження людини пташиним грипом типу H3N8. Позитивний результат на штам отримав чотирирічний хлопчик з центральної провінції Хенань. Його родина розводить курей вдома, повідомляє NDTV.

5 квітня у дитини піднялася температура та з’явилися інші симптоми, через п’ять днів стан погіршився і хлопчика госпіталізували до місцевого медичного закладу. «Цей спалах є випадковою міжвидовою передачею від птаха до людини, і ризик широкомасштабної передачі, за первинними оцінками, низький. Тести близьких людських контактів хлопчика не виявили хвороби», — заявили експерти Національної комісії охорони здоров’я Китаю.

Пташиний грип зустрічається переважно у дикої та домашньої птиці, а випадки передачі інфекції між людьми вкрай рідкісні. Інфікування людей тваринним грипом в основному відбувається через прямий контакт з зараженою твариною або забрудненим середовищем.

Читати більше новин в Telegram

У Китаї не вперше фіксують передачу пташиного грипу людині, практично щороку виявляють поодинокі випадки зараження китайців різними штамами. Це країна з величезною популяцією вирощуваних і диких птахів, це створює відповідне середовище для змішування і мутації пташиних вірусів.

H3N8: що відомо про штам

Вперше штам пташиного грипу H3N8 було виявлено у 2002 році у водоплавних птахів Північної Америки. У 2012 році через епідемію цього типу хвороби біля північно-східного узбережжя Сполучених Штатів загинуло понад 160 тюленів. Розтин п’яти тварин показав, що тюлені загинули від серйозної пневмонії, яку спричинила хвороба.

H3N8 розмножується у слизових оболонках носа, після чого поступово вражає всю дихальну систему. Ним хворіють в основному коні, собаки і тюлені, тому часто його називають не пташиним, а собачим або тюленячим грипом.

Раніше Заборона розповідала про нестачу продовольства у Шанхаї та інших містах Китаю на початку квітня 2022 року у зв’язку з тотальним COVID-локдауном.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій