У Білорусі ввели кримінальну відповідальність за підписку на «екстремістські» Telegram-канали
- Підписку на недружні до влади Telegram-канали у Білорусі прирівняли до екстремістської діяльності.
- Білоруським інтернет-користувачам загрожуватиме тюремне ув’язнення до 7 років.
- Екстремістськими влада Білорусі вважає понад 200 Telegram-каналів.
Білоруські інтернет-користувачі нестимуть кримінальну відповідальність за підписку на Telegram-канали, які влада Білорусі визнає «екстремістськими». За це їм загрожуватиме ув’язнення до сімох років.
Заборона розповідає про те, яке законодавче переслідування білоруських інтернет-користувачів придумало Головне управління з боротьби з оргзлочинністю МВС Білорусі.
Кримінальна відповідальність за підписку на Telegram-канали
12 жовтня 2021 року Рада міністрів Республіки Білорусь прийняла постанову «Про заходи протидії екстремізму і реабілітації нацизму» (рос. «О мерах противодействия экстремизму и реабилитации нацизма»), яка регламентує порядок реалізації положень закону «Про протидію екстремізму» (рос. «О противодействии экстремизму»). Про це повідомили в Головному управлінні з боротьби з організованою злочинністю (ГУБОЗ) МВС Білорусі.
Згідно з цією постановою, незареєстровані групи громадян, які здійснюють екстремістську діяльність, зокрема в месенджерах і соціальних мережах, визнаються екстремістськими формуваннями.
«Це означає, що підписники екстремістських Telegram-каналів і чатів притягатимуться до кримінальної відповідальності за статтею 361-1 Кримінального кодексу [Республіки Білорусь], як учасники екстремістських формувань», — пишуть в ГУБОЗ.
Читати більше новин в TelegramУ відомстві також зазначили, що за підписку на «екстремістські» канали й чати, інтернет-користувачам загрожуватиме до семи років позбавлення волі. До цього влада Білорусі розцінювала підписку на визнані «екстремістськими» канали та чати, як адміністративне правопорушення.
Які інтернет-ресурси в Білорусі вважаються «екстремістськими»
Станом на 13 жовтня 2021 року, білоруські суди визнали «екстремістськими» понад 200 Telegram-каналів. Велика частина цих інтернет-ресурсів належить опозиції, а також групам активістів, які активно публікували інформацію про акції протесту у серпні 2020 року. Серед них є такі Telegram-канали й чати, як NEXTA, NEXTA-Live, Страна Для Жизни, Брест: Слухи и факты.
Окрім Telegram-каналів, до списку «екстремістських» формувань влада Білорусі відносить редакції недержавних засобів масової інформації, а також їхні сторінки в соціальних мережах, наприклад, tut.by, Zerkalo.io, Hrodna.life.
Раніше Заборона розповідала про обставини смерті білоруського активіста Віталія Шишова, якого знайшли повішеним у Києві на початку серпня 2021 року, а також про безпрецедентне порушення владою Білорусі міжнародного законодавства з літаком, на якому перебував опозиціонер Роман Протасевич.
Читати більше новин в Telegram