'
Читаєте зараз
У Бразилії заборонили продавати iPhone: у чому причина

У Бразилії заборонили продавати iPhone: у чому причина

Ilona Kivva
Автор:
  • Apple у 2020 році заявила, що більше не кластиме навушники і зарядні блоки у майбутні смартфони. Це спричинило низку судових позовів від країн, де виробляється продукція компанії.
  • Бразилія декілька разів накладала штрафи на корпорацію, останній — на $2.3 мільйона.
  • Apple має намір оскаржити санкцію у суді.

Напередодні презентації iPhone 14 у Бразилії зупинили продажі смартфонів, що неукомплектовані зарядками. Торгівля телефонами без зарядних блоків, на думку уряду країни, робить пристрої неповноцінними і фактично змушує клієнтів Apple витрачати додаткові кошти, щоб придбати необхідні деталі окремо.

Заборона розповідає про кардинальне рішення держави, у якій виготовляється частина продукції техногіганта.


У Бразилії ввели заборону на продаж смартфонів без зарядки

Уряд країни призупинив місцеві продажі iPhone, починаючи з 12-ї серії, у відповідь на рішення Apple більше не включати зарядні пристрої у комплектацію смартфонів. Крім того, компанію зобов’язали сплатити штраф приблизно у $2.3 млн, пише The Virge.

Міністерство юстиції та громадської безпеки також анулювало реєстрацію iPhone 12 у державному телекомунікаційному агентстві Anatel. Саме воно відповідає за контроль роботи заводів Foxconn, на яких виготовляється частина продукції Apple.

Бразильське агентство захисту прав споживачів Senacon стверджує, що рішення техногіганта відмовитися від зарядного пристрою змушує клієнтів нести додаткові витрати, адже вони фактично роблять дві покупки: сам телефон і окремо зарядка, що робить пристрій неповноцінним.

Читати більше новин в Telegram
Комплектація iPhone 12. Фото: скриншот з сайту apple.com

Apple має намір оскаржити рішення у суді. «Ми вже виграли кілька судових засідань у Бразилії з цього приводу, і впевнені, що наші клієнти знають про різні варіанти заряджання та підключення своїх пристроїв», — заявили в корпорації. 

Уряд у 2021 році вже штрафував компанію через цю проблему. Тоді їй призначили штраф у розмірі $2 мільйонів. Також її зобов’язали виправити ситуацію і доукомплектувати хоча б ті пристрої, що йдуть на ринок країни, але вимога виконана не була.

Бразилія — не єдина країна, яка незадоволена рішенням техногіганта. У 2020 році Франція вимагала від Apple включати навушники в усі пристрої, випущені в країні. За місцевим законодавством, усі мобільні компанії мали робити таке доповнення до комплектації. У січні 2022 року закон скасували, тому конфлікт з корпорацією вирішився.

Відмова Apple від навушників і зарядних пристроїв: причини

Вперше компанія оголосила про відмову від зарядних пристроїв у комплектації нових iPhone ще у 2020 році. Також було вирішено залишити базовий комплект смартфонів без навушників, додаючи лише кабель USB-C.

В Apple заявляли, що це дієвий спосіб зменшити вплив на довкілля, зокрема, завдяки використанню меншої кількості пластику та паперу при пакуванні. Водночас деякі експерти вважають, що цей крок приніс компанії великі прибутки, а користь для навколишнього середовища повністю нівелюється тим, що клієнти все одно купують зарядки та навушники, просто за окрему плату.

Зменшена коробка iPhone, починаючи з 12-ї серії. Фото: Apple

«Вони подали це як своєрідне екологічне рішення. Але це перш за все хороший фінансовий крок. Очевидно, що така зміна політики компанії має багато спільного саме з фінансовою стороною», — каже аналітик інвестиційної дослідницької компанії CFRA Research Анджело Зіно.

Річ у тім, що рішення було озвучене незадовго до виходу IPhone 12, тому може бути напряму пов’язане з тим, що це перший пристрій Apple, який підтримує 5G. Така інновація вимагала використати у телефоні дорогі радіочастотні компоненти, вартість яких компанія, ймовірно, могла компенсувати окремим продажем навушників і зарядних блоків.

Раніше Заборона розповідала про головні особливості продуктів Apple, які презентували у червні 2022 року. Так, MacBook Air отримав новий дизайн та потужне залізо, а базові застосунки у IOS 16 доповнили низкою функцій.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій