'
Читаєте зараз
У Франції за лікування гомосексуалізму можуть відправити у в’язницю

У Франції за лікування гомосексуалізму можуть відправити у в’язницю

Markiian Oliiarnyk
ЛГБТ
  • Нацасамблея Франції ухвалила закон, який забороняє конверсійну терапію — псевдомедичну практику для лікування гомосексуалізму.
  • Особам, які практикують конверсійну терапію, загрожуватиме до двох років ув’язнення і великий штраф.
  • Жорсткіше покарання передбачено, якщо змінити сексуальну орієнтацію намагаються неповнолітньому або іншій вразливій особі.

Французький парламент заборонив у країні практикувати конверсійну терапію. Це антинаукова сукупність практик і методик, спрямованих на так зване лікування гомосексуалізму і навернення людини до умовної гетеросексуальної норми. Конверсійна терапія вже заборонена у Німеччині, Канаді та кількох штатах США, а у Франції відтепер за такі практики буде наставати кримінальна відповідальність.

Заборона розповідає про заборону псевдонаукових практик з примусової зміни сексуальної орієнтації у Франції.


Заборона конверсійної терапії у Франції

25 січня 2022 року Національна асамблея Франції ухвалила закон, який забороняє так звану конверсійну терапію — псевдомедичну практику, спрямовану на зміну сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності представників ЛГБТК-спільноти, пише The Associated Press. За ухвалення закону депутати проголосували одноголосно — 142-0.

Закон передбачає кримінальну відповідальність для осіб, які практикують конверсійну терапію. Зокрема постійні зусилля, «спрямовані на зміну сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності» та впливають на фізичне чи психічне здоров’я пацієнтів, будуть каратися позбавленням волі на термін до двох років і штрафом до €30 000. Це покарання може бути збільшено до трьох років ув’язнення і €45 000 штрафу, якщо конверсійна терапія застосовується до неповнолітніх або інших особливо вразливих категорій населення.

Окрім того, закон дає можливість потерпілим (або правозахисним організаціям, якщо потерпілі вагаються) подавати цивільні позови проти осіб, які піддавали їх такій практиці.

Читати більше новин в Telegram

Ініаціаторка закону Льоренс Вансенброк заявила, що документ «спрямований на усіх, хто ототожнює гендерну ідентичність та сексуальну орієнтацію з хворобою». «Пишаймося цим [ухваленням закону]. Адже бути самим собою — це не злочин», — зазначив президент Франції Емануель Макрон.

Привітання президента Франції Емануеля Макрона з ухвалення закону про заборону конверсійної терапії. Пост: Emmanuel Macron/Twitter

Що таке конверсійна терапія

Конверсійна терапія, також відома як репаративна, — це сукупність методик та практик, спрямованих на зміну сексуальної орієнтації людини на гетеросексуальну. Вона базується на визнаному антинауковим припущенні, що гомосексуальність — це хвороба, а отже гомосексуали, бісексуали, трансгендери та інші представники ЛГБТК-спільноти потребують лікування.

Прихильники конверсійної терапії вдаються як до психотерапевтичних, так і до медикаментозних методів, які часто призводять до шкоди організмові. Не рідко у спробі перевиховати застосовують і експериментальні практики —  позбавлення сну, прийом нейролептиків, електрошокову терапію й навіть зґвалтування. Буває й таке, що батьки ЛГБТ-дітей і підлітків насильно намагаються зробити їх «нормальними» без сторонньої допомоги.

Всесвітня організація охорони здоров’я ще у 1990 році виключила гомосексуальність з Міжнародної класифікації хвороб, однак конверсійну терапію й досі практикують. Практики зі зміни сексуальної орієнтації ЛГБТК-осіб вже заборонені у Німеччині, Канаді та кількох штатах США.

Раніше Заборона розповідала про те, як в Україні народні депутати від «Слуги народу» і групи «За майбутнє» запропонували штрафувати українських громадян за пропаганду гомосексуалізму, трансгендеризму та педофілії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій