'
Читаєте зараз
У Грузії декриміналізували марихуану

У Грузії декриміналізували марихуану

Сергій Сурепін

У Грузії скасовані санкції за вживання марихуани, повідомляє видання «Грузия Online». Досі вживання марихуани вважалося адміністративним правопорушенням і каралося штрафом до 500 ларі (близько $200).

Отже, Конституційний суд Грузії задовольнив позов членів опозиційної партії «Гірчі» Зураба Джапарідзе і Вахтанга Мегрелішвілі проти парламенту Грузії і визнав усі санкції за вживання марихуани без призначення лікаря неконституційними. Конституційний суд у своєму рішенні заявив таке: «Вживання марихуани є сферою, захищеною правом на вільний розвиток особистості». Водночас наголошується, що заборона на споживання марихуани – це дія, спрямована проти її обігу, і тому служить законній меті захисту здоров’я споживачів. Однак, на думку суду, роль окремого користувача в сприянні обігу марихуани дуже мала, отже, загрози її індивідуального споживання також малі. Проте за вживання можна понести відповідальність, якщо конкретний факт створює загрози для третіх сторін. Наприклад, коли дана дія має місце в навчальних, виховних або освітніх установах, у громадському транспорті, у присутності неповнолітніх і в подібних випадках.

Можна лише вживати

У разі незаконного придбання та зберігання передбачено покарання. Якщо це до 5 грам висушеної марихуани й до 10 грам сирої, то вас чекає адміністративний штраф – 500 ларі (понад $200). Кримінальну справу порушують в разі виявлення більшої кількості наркотику.

Де марихуана легальна?

Читати більше новин в Telegram

За федеральним законом США марихуана як і раніше залишається поза законом. Але в багатьох штатах, починаючи з 1996 року, дозволили використовувати марихуану в медичних цілях, у деяких – в рекреаційних (для відпочинку і розваги), у деяких – її декриміналізували, тобто скасували кримінальну відповідальність для тих, кого спіймали з невеликою кількістю марихуани «для особистого користування».

Вживати марихуану можна в таких штатах: Аляска, Каліфорнія, Колорадо, округ Колумбія, Мен, Невада, Массачусетс, Орегон, Вермонт, Вашингтон.

Окрім цього, Уругвай став першою країною світу, у якій дозволено купувати, продавати, виробляти й курити марихуану. Жителям Уругваю дозволили вирощувати вдома до 6 кущів конопель, однак у рік із них можна збирати не більш ніж 480 грамів. До серпня 2015 року в місцевому Інституті регулювання й контролю марихуани зареєструвалися 5,2 тисяч індивідуальних гроверів. Вирощування конопель без реєстрації незаконно.

Де хочуть легалізувати?

Верхня палата парламенту Канади 19 червня проголосувала за легалізацію марихуани «для розваги». Для офіційного вступу закону в силу він повинен отримати так звану королівську санкцію.

Де марихуана дозволена в медичних цілях?

Ізраїль, Данія, Австрія. Також медична марихуана дозволена в Македонії, Хорватії, Румунії, Новій Зеландії, Пуерто-Ріко, Туреччині.

Де за марихуану не саджають до в’язниці?

Іспанія, Португалія, Нідерланди, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Чехія, Мальта, Люксембург, Еквадор, Мексика, Колумбія, Парагвай, Аргентина, Бразилія, Венесуела, Камбоджа, Чилі, Ямайка, Австралія, Північна Корея.

 

Читайте також:

У Канаді легалізували марихуану. Що далі? Детально

У США заарештували українку. Вона вирощувала марихуану на мільйон доларів

Українцям найдорожче коштують «порочні» товари

Марихуана і Трамп: Заборони тижня

Секс-роботи та марихуана: Заборони тижня

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій