Читаєте зараз
У Пакистані батьків саджатимуть за відмову вакцинувати дітей: де ще за це карають

У Пакистані батьків саджатимуть за відмову вакцинувати дітей: де ще за це карають

Ilona Kivva
Автор:
  • Пакистан та Афганістан — єдині у світі країни, де поліомієліт є ендемічним.
  • Антивакцинаторські настрої підтримують священнослужителі. Вони поширюють міфи про те, що вакцини є західною змовою з метою стерилізації мусульманських дітей.
  • В одній із провінцій ввели закон, який має допомогти подолати проблему.

Батьків, які не хочуть вакцинувати дітей від небезпечних інфекційних хвороб, наприклад, поліомієліту, паротиту чи кору, зможуть посади за ґрати на термін до одного місяця або покарати грошима. Штрафну систему використовують і інші країни. Приміром, у Німеччині та Польщі порушення закону карається сплатою €2 000.

Заборона розповідає про пакистанський закон, а також про норми, які діють в інших країнах.


Закон про щеплення у провінції Сінд: що передбачає

У провінції Сінд на півдні Пакистану ухвалили закон щодо покарання батьків-антивакцинаторів. Це перший подібний документ в країні, пише The Guardian.

Провінція Сінд на карті (обведена червоним пунктиром). Скріншот: Google Maps

Так, мати чи батька, які відмовлятимуться зробити щеплення дітям, каратимуть двома способами:

Читати більше новин в Telegram
  • штраф у розмірі 50 000 пакистанських рупій ($162.24, або 6 003 грн);
  • тюремне ув’язнення до одного місяця.

Закон є спробою викорінити поліомієліт, втім, поширюється й на інші інфекційні хвороби: дифтерія, правець, кашлюк, кір, епідемічний паротит та краснуха.

«Настрої проти щеплення в Пакистані глибоко вкорінені. Священнослужителі поширюють міфи про те, що вакцини є західною змовою з метою стерилізації мусульманських дітей. У деяких регіонах медики-жінки мають супроводжуватися охоронцями для безпеки — були випадки, коли їх вбивали», — пояснили у виданні.

В країні для кампанії за щеплення вже запроваджували обмеження. Наприклад, пробували застосовувати проти антивакцинаторів закон про загрозу нацбезпеці. У 2015 році влада північного міста Пешавар навіть заарештувала 470 батьків, але звільнила того ж дня. А от під час пандемії коронавірусу у провінції Сінд людям, які відмовилися зробити укол, вирахували місячну зарплату. Ці кроки виявилися недостатньо дієвими, тому й ухвалили новий акт.

Цікаво! За даними ВООЗ, це дві єдині країни, де поліомієліт ендемічний. В Пакистані з січня по вересень 2023 року зареєстрували два випадки порівняно з 20 у 2022 році. 

Відмова від вакцинації дітей: як борються країни

Покарання за відмову щеплювати дітей діє не тільки у Пакистані. У більшості держав запроваджені суто штрафні санкції:

  • у Німеччині в 2019 році ухвалили закон, який зобов’язує батьків вакцинувати дітей від кору. За порушення їм загрожує штраф до €2 500. Невакцинованих дітей також не приймають до школи;
  • Італія зробила вакцинацію дітей обов’язковою ще у 2017 році. Закон дещо змінювали з часом, але обов’язковими залишаються щеплення від поліомієліту, правця, дифтерії, гепатиту В, кашлюку, гемофільної палички типу В, кору, краснухи, паротиту і вітряної віспи. За відмову загрожує штраф до €500;
  • у Франції з 2017 року обов’язковими для дітей є 11 вакцин, без яких дітей не приймають до шкіл та дитсадків. Але батьків не штрафують;
  • в Новому Південному Уельсі, що в Австралії, подібна норма діє також з 2017 року. Директорам навчальних закладів, які порушать умову, загрожує штраф у розмірі $4 400. По всій країні батьки дітей, які не отримали щеплення, не мають права на допомогу по догляду за дитиною;
  • у Польщі батьки, які відмовляються від обов’язкових щеплень дітям, теоретично можуть бути оштрафовані на суму до 10 000 злотих (€2 200 євро), але на практиці штрафи не перевищують кількох сотень злотих.

Раніше Заборона розповідала про необхідність вакцинації проти кору, краснухи та паротиту, а також про те, як зробити щеплення в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій