'

У Пакистані жінку засудили до страти за картинки з пророком Мухаммедом у WhatsApp

Iryna Troian
Автор:
Пакистанські жінки
  • Суд у Пакистані виніс смертний вирок 26-річній жінці за богохульство у мережі. 
  • Її звинуватили в опоганенні пророка Мухаммеда і релігійних переконань мусульман.
  • За 30 років у Пакистані вбили щонайменше 80 осіб на підставі звинувачень у богохульстві.

У пакистанському місті Равалпінді суд засудив до страти 26-річну мусульманку, за те, що вона поширювала блюзнірські повідомлення про пророка Мухаммеда у месенджері WhatsApp. Засуджена своєї провини не визнає і має намір оскаржити рішення. У Пакистані дуже суворо ставляться до звинувачень у богохульстві, і доволі часто це призводить до самосуду.

Заборона розповідає про те, як пакистанський суд засудив до смерті мусульманку, та про те, як взагалі у Пакистані карають за образу пророка Мухаммеда.


Богохульство у WhatsApp: вирок суду Пакистану

19 січня 2022 року суд міста Равалпінді, що на півночі Пакистану, засудив до смертної кари 26-річну Аніку Атік за блюзнірські повідомлення у месенджері WhatsApp, пише Al Jazeera.

«Блюзнірський матеріал, який був поширений обвинуваченою жінкою [на платформі обміну повідомленнями WhatsApp], а також повідомлення та карикатури, які були надіслані скаржнику, є абсолютно нестерпними та неприпустимими для мусульманина», — зазначив суддя Аднан Муштак у вироку.

Аніка Атік через WhatsApp познайомилася з хлопцем на ім’я Хаснат Фарук, який згодом і подав на неї заяву. Він стверджував, що дівчина поширювала блюзнірські повідомлення з релігійними карикатурами і ображала релігійні переконання мусульман.

Читати більше новин в Telegram

Справу проти жінки відкрили ще у травні 2020 року,  втім обвинувачена своє провини не визнає. Атік заявила, що Фарук навмисне втягнув її у релігійну дискусію, щоб підставити після того, як вона йому відмовила.

Смертний вирок мають ще затвердити у Верховному суді Пакистану, що у місті Лахор. Тож обвинувачена ще має право на апеляцію.

Як у Пакистані карають за образу пророка Мухаммеда

В Ісламській Республіці Пакистан діють одні з найсуворіших законів, пов’язаних з богохульством. Наприклад, просто за факт поширення блюзнірських матеріалів суд може винести вирок про довічне ув’язнення, а за образу пророку Мухаммеду обов’язково загрожуватиме смертна кара.

Крім цього, доволі часто звинувачення у богохульстві призводять до масових насильницьких протестів і самосуду населення ще до офіційного винесення вироку звинуваченому. За даними Al Jazeera, з 1990 року близько 80 людей було вбито на підставі звинувачень у богохульстві. При чому серед них були не лише обвинувачені, й члени їхніх сімей, їхні адвокати та щонайменше один суддя. 

Як пише The Guardian, у грудні 2021 року громадянина Шрі-Ланки, який працював на фабриці у Пакистані, натовп забив до смерті, а тіло публічно спалили. Його звинуватили у богохульстві після того, як чоловік зняв релігійні плакати зі стін фабрики. 

Міжнародні організації стверджують, що у Пакистані судові процеси над звинуваченими у богохульстві часто супроводжуються упередженим ставленням до підсудних.

Раніше Заборона розповідала про скасування смертної кари в Казахстані. Відтак, Білорусь залишилась єдиною пострадянською країною, де страчують людей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій