У Польщі школярів навчатимуть стріляти. Це обов’язково
- У країні запровадили масштабну освітню програму з безпеки.
- Школярі відвідуватимуть уроки з надання першої допомоги, а також вчитимуться діяти у екстремальних ситуаціях.
- Раніше у Польщі в шкільну програму додали відеогру-симулятор про війну.
Польській уряд ввів у школах обов’язкові уроки з оборони. На заняттях школярів навчатимуть правил поводження зі зброєю: які розрізнити, зібрати та розібрати. Також уроки включатимуть стрільби, тому школи зобов’язали облаштувати тири.
Заборона розповідає про програму «Освіта безпеки».
Стрільби внесли до навчальної програми шкіл Польщі
Міністерство освіти і науки країни запровадило програму «Освіта безпеки», яку мають інтегрувати у шкільне навчання вже з вересня 2022 року.
Програма включає чотири основні напрями:
- державна безпека — пояснюватимуть, як працює механізм забезпечення державного порядку, а також про те, як ефективно діяти та протистояти конкретним загрозам;
- основи першої домедичної допомоги;
- підготовка до аварійно-рятувальних робіт у надзвичайних ситуаціях;
- оборона — пояснюватимуть, як діяти у разі воєнних дій, навчатимуть основ виживання, як побороти паніку, навичкам самооборони та володіння зброєю.
«Предмет готує студентів до правильної поведінки та правильного реагування у складних та кризових ситуаціях, що становлять загрозу для здоров’я та життя. Надзвичайно важливо приділяти особливу увагу розвитку практичних навичок, щоб учні змогли використати набуті знання в умовах реальної небезпеки, коли високий рівень стресу впливає на ухвалення рішень», — кажуть у відомстві.
Читати більше новин в TelegramВсі напрямки включають практичні заняття, наприклад, проведення рятувальних робіт у міських умовах, тренування із зупинки кровотечі, накладання джгута, стрільби. Так, у рамках уроків з володіння зброєю учні мають навчитися:
- збирати та розбирати різні типи гвинтівок і рушниць;
- навчитися стріляти з кульової та пневматичної рушниці, стрілецької зброї.
Школи, які вже мають тири та зброю, повинні запровадити нововведення з 1 вересня 2022 року. Решті навчальних закладів дадуть рік на обладнання спеціальних приміщень для стрільб.
Ігри у освіті: польські учні вивчатимуть комп’ютерну гру про війну
Раніше у шкільний навчальний курс включили відеоігри. Програма передбачає:
- затвердження низки відеоігор, корисних для розвитку школярів;
- безплатний доступ до них учнів;
- створення сценаріїв уроків, щоб інтегрувати ігри у навчальний процес;
- поради вчителям, як це зробити;
- залучення до співпраці виробників відеоігор.
Першою у шкільну програму включили «This War of Mine», розроблену компанії «11 bit studios». Це воєнний симулятор, події у якому розгортаються під час облоги Сараєва з 1992 по 1996 роки. Юзер повинен керувати не солдатом, а групою цивільних, яким доводиться виживати в умовах війни. Персонажі можуть захворіти, померти від голоду або впасти у депресивний стан. Моральний аспект полягає у тому, що всіх врятувати неможливо, тому доведеться постійно ухвалювати тяжкі рішення.
Раніше Заборона розповідала про цензуру шкільних програм у США. У січні 2022 року в штаті Теннессі шкільна рада округу Маккін заборонила використовувати для викладання графічний роман Арта Шпігельмана «Маус», який розповідає про трагічну долю євреїв у часи Голокосту. Подібні випадки траплялися і в інших штатах.
Читати більше новин в Telegram