Читаєте зараз
У пристрої Apple вбудують ШІ: чому Ілон Маск тепер бойкотує компанію

У пристрої Apple вбудують ШІ: чому Ілон Маск тепер бойкотує компанію

Анастасія Могилевець
  • Корпорація Apple підписала угоду з OpenAI, тепер чатбот ChatGPT стане частиною операційної системи iPhone, Mac тощо.
  • Інтерфейс Apple Intelligence дозволить користувачам створювати емодзі, генерувати мультимедіа та вдосконалювати тексти.
  • Після оголошення співпраці мільярдер Ілон Маск пригрозив заборонити співробітникам своїх компаній користуватися пристроями Apple.

Маск критикує угоду техногіганта з Open AI, посилаючись на відсутність гарантій щодо конфіденційності даних користувачів. Фахівці зазначають, що інтеграція з ШІ цілком безпечна. Однак претензії американського мільярдера можуть бути пов’язані з конфліктом Маска та OpenAI, що призвів до позову до суду.

Заборона розповідає про систему Apple Intelligence.

ChatGPT в iPhone: коли стане доступним

Apple об’єднується з OpenAI для інтеграції ChatGPT в операційну систему iPhone. Таким чином корпорація нібито хоче наздогнати втрачене щодо штучного інтелекту та скласти конкуренцію у цій сфері. Офіційно нову систему Apple Intelligence представили 10 червня.

Розробка буде доступна на McBook, iPad та iPhone. Програмне забезпечення GPT-4o інтегрують в оновлення iOS 18, iPadOS 18 та macOS Sequoia. Це дозволить використовувати всі можливості чатбота без потреби перемикатися на окрему програму. 

Як стверджують в компанії, штучний інтелект зможе розуміти особистий контекст користувача. Наприклад, упорядкувати повідомлення залежно від їх важливості, пропонувати зручніші маршрути та виконувати персоналізовані завдання. ШІ дозволить генерувати унікальні фото та ілюстрації у Notes, Freeform і Pages. Apple навіть створила окрему програму для експериментів з ШІ-зображеннями — Image Playground.

Читати більше новин в Telegram

В ході презентації можна було побачити, як штучний інтелект переписує лист залежно від того, кому він адресований. Також віртуальний помічник пропонував відповідь співрозмовнику, враховуючи тему попереднього листа та стиль спілкування автора. Усі правки можна буде скасувати або відредагувати.

Редагування тексту за допомогою штучного інтелекту. Ілюстрація: офіційний сайт Apple

Так, нова функція Rewrite змінюватиме тон повідомлень, додаючи жарти, перевіряючи граматику та перефразовуючи речення. А розробка Summarize допоможе підсумовувати текст на сторінці у будь-яких програмах, сайтах тощо. Тобто, замість великого обсягу інформації користувач зможе прочитати короткий фрагмент, що містить усе найважливіше.

Застосунок Genmoji також використовуватиме генеративний штучний інтелект для того, щоб створювати нові емоджі просто за допомогою текстового вводу. Такі Genmoji користувачі зможуть використовувати в iMessages або як наліпку чи реакцію.

Створення емодзі за допомогою ШІ. Ілюстрація: офіційний сайт Apple

«Партнерство Apple та OpenAI, імовірно, є коротко- та середньостроковими відносинами. Однак ви можете зробити ставку на те, що вони будуть наполегливо працювати над нарощуванням власних компетенцій», — каже співзасновник Siri до придбання функції Apple Даг Кіттлаус.

Ілон Маск та Open AI: в чому конфлікт

Ключовий момент полягає у тому, що штучний інтелект від Apple ґрунтується на особистій інформації: він отримуватиме дані з календаря, екрану, повідомлень тощо. Корпорація обіцяє, що ці дані не будуть використовувати та передавати іншим компаніям. Все зберігатимуть на самому пристрої та спеціальному персоналізованому хмарному сервісі Private Cloud Compute.

Після презентації Apple на Worldwide Developers Conference американський бізнесмен Ілон Маск заявив, що заборонить користуватися у всіх своїх компаніях технікою Apple. Він готовий виконати обіцянку, якщо корпорація інтегрує розробки штучного інтелекту компанії OpenAI на рівні операційної системи, пише Reuters.

Маск є генеральним директором компанії з виробництва електромобілів Tesla, компанії-виробника ракет SpaceX та пристроїв для підключення до інтернету Starlink. Також мільярдер володіє соцмережею X.

«Відвідувачам доведеться давати перевіряти свої пристрої Apple на вході [у компанії Маска], вони будуть зберігатися в клітці Фарадея. Це є неприйнятним порушенням безпеки. Відверто абсурдно, що Apple недостатньо розумна, щоб створити власний ШІ, але якимось чином здатна гарантувати, що OpenAI захистить вашу безпеку та конфіденційність», — заявив підприємець.

Це не перший конфлікт бізнесмена з OpenAI. У березні 2024 року Ілон Маск подав до Верховного суду Сан-Франциско позов проти компанії та її генерального директора Сема Альтмана. Мільярдер звинуватив Альтмана у порушенні умов угоди, згідно з якою OpenAI мала лишатись некомерційною організацією.

«OpenAI.Inc. було перетворено на фактичну дочірню із закритим вихідним кодом найбільшої технологічної компанії у світі: Microsoft. Під керівництвом нової ради директорів не лише розробляє, але й удосконалює AGI [загальний штучний інтелект], щоб максимізувати прибуток для Microsoft, а не на благо людства», — йшлося в позові.

Річ у тім, що Ілон Маск був раннім інвестором корпорації з моменту заснування у 2015 році. Разом із Семом Альтманом він був співголовою ради директорів. У 2018 Маск пішов, аргументувавши це необхідністю запобігти конфлікту інтересів, адже тоді мільярдер впроваджував штучний інтелект у свої машини Tesla.

Отже, власник SpaceX вимагає від суду заборонити отримувати вигоду будь-кому (включаючи Microsoft) від технологій OpenAI. Експерти в галузі права вважають, що мета Ілона — нагадати, що він є одним із засновників генеративного ШІ. Відомо також, що проти OpenAI судяться The New York Times, The Intercept, Raw Story та AlterNet. Причина — порушення розробниками ШІ авторського права.

Раніше Заборона розповідала про систему американської компанії Slingshot Aerospace, яка виявлятиме зброю в космосі. Вона працюватиме на базі штучного інтелекту.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій