'
Читаєте зараз
У Росії облаштували закриті табори для викрадених українців. Там утримують навіть немовлят

У Росії облаштували закриті табори для викрадених українців. Там утримують навіть немовлят

Ilona Kivva
Автор:
Мешканці Маріуполя
  • У Пензенській області в одному із закритих таборів утримають понад 400 маріупольців.
  • В основному це жінки та діти, серед яких є навіть немовлята. 
  • Люди не мають змоги повернутися в Україну чи навіть зв’язатися з рідними.

У Пензенській області, що у Росії, окупанти створили спеціальні закриті табори, де утримають примусово вивезених українців. Наразі відомо про чотири такі табори. В одному з них розмістили викрадених маріупольців, переважно жінок та дітей. Окупанти заборонили їм покидати територію табору; людям не вистачає ані засобів особистої гігієни, ані базового одягу, навіть білизни.

Заборона розповідає про те, в яких умовах живуть примусово вивезені українці на території країни-агресора за даними української омбудсменки.


Табори для викрадених українців у Пензенській області

У Росії окупанти облаштовують спеціальні закриті табори для утримання в них примусово вивезених українців, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Провела розмову з громадянами РФ, які підтримують Україну. Вони повідомили про табір для примусово депортованих з України маріупольців у Пензенській області. Це установа закритого типу з кількома корпусами, обнесена парканом та під охороною, на в’їзді контрольно-пропускний пункт. Свобода пересування наших громадян обмежена — виходити з табору заборонено», — розповіла Денісова.

За наявними даними станом на 10 квітня 2022 року, у цьому таборі незаконно утримують понад 400 викрадених жителів Маріуполя. Серед них здебільшого жінки, а також 147 дітей різного віку, зокрема немовлята. За словами Денісової, очікується що туди привезуть ще близько 150 людей.

Читати більше новин в Telegram

Викраденим українцям окупанти не дають зв’язатися з рідними чи повернутися в Україну. Жодної інформації про те, чи будуть їх перевозити в інші області РФ та коли це може статися, також не надають.

«Вони не мають необхідного одягу, взуття, навіть білизни. Фактично їх забрали з підвалів у чому були — в зимових речах. Катастрофічно не вистачає дитячого харчування та предметів особистої гігієни. Жінки готують самі з того, що видають», — каже Денісова.

Зазначається, що до примусово переміщених мешканців Маріуполя приїжджали представники російського Сбербанку. Вони мали скласти списки начебто для оформлення карткових рахунків, щоб перерахувати по 10 000 рублів. Але ще ніхто так і не отримав обіцяних грошей.

Окрім українців, у цьому таборі також утримують іноземних студентів з Туркменістану, які переховувались у бомбосховищі під гуртожитком у Маріуполі. Вони самотужки виїхали з міста на тимчасово окуповану територію Донецької області, утім звідти їх примусово доправили до РФ. За даними Денісової, на відміну від українців, іноземцям дозволено виходити за межі табору.

Також відомо, що на території Пензенській області діють ще три подібні табори, до яких у лютому, ще до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, були вивезені мешканці окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Раніше Заборона розповідала про те, як окупанти привезли до Маріуполя мобільні крематорії, аби спалювати тіла вбитих цивільних українців.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій