Читаєте зараз
У США заборонили TikTok. Спойлер: і не тільки

У США заборонили TikTok. Спойлер: і не тільки

Ilona Kivva
Автор:
  • Сенат США одноголосно ухвалив заборону на низку популярних застосунків.
  • Причиною для кардинального рішення стала ймовірність витоку засекреченої державної інформації.
  • Щонайменше 13 американських штатів почали виконувати норму ще до ухвали акту президентом.

У північноамериканській державі заборонили держслужбовцям та чиновникам користуватися соціальною мережею TikTok. Також під табу потрапили інші додатки, розроблені у Китаї, а також Росії, Венесуелі та Ірані.

Заборона розповідає про ухвалений у США закон.

Закон про соціальні мережі у США: що передбачає

Сенат США 14 грудня 2022 року одноголосно проголосував за заборону популярного застосунку для обміну відео на всіх державних телефонах та пристроях. Причиною стало те, що компанія ByteDance, який він належить, знаходиться в Китаї, пише Bloomberg.

Твіт Джон Хоулі, автор законопроєкту про заборону TikTok. Переклад: сьогодні ввечері Сенат одноголосно схвалив мій законопроект щодо ЗАБОРОНИ TikTok на всіх державних пристроях.

Однак законопроєкт стосується не тільки цього додатку, а й всіх інших соцмережі, пов’язані із недружніми до США країнами. Це означає, що додатки, які розробили компанії, що базуються у Китаї, Росії, на Кубі, в Ірані, Північній Кореї та Венесуелі, або мають вплив цих країн, будуть заблоковані.

«На жаль, TikTok збирає величезні обсяги даних, значна частина яких не має законного відношення до передбачуваної мети програми для обміну відео. Таким чином, використання TikTok із залученням державної ІТ-інфраструктури створює неприйнятну вразливість», — заявив губернатор штату Алабама Кей Айві.

Читати більше новин в Telegram

Законопроєкт ще має підтримати нижня палата Конгресу США, після чого його направлять на підпис президенту. Попри це роботу ТікТок вже почали поступово обмежувати. Так, принаймні 13 штатів заборонили користування нею.

Адміністрація Байдена намагалася укласти угоду з TikTok, яка дозволила б додатку продовжувати працювати в США шляхом введення додаткових гарантій безпечного зберігання даних користувачів. Проте процес затягувався через довге обговорення та в результаті провалився.

Як КНР контролює TikTok: пояснення ФБР

Соціальна мережа, яка належить китайській компанії ByteDance, викликала у США побоювання, що уряд КНР може отримати доступ до даних американських користувачів. 

«Згідно з китайським законодавством, китайські компанії зобов’язані, по суті робити все, що від них хоче китайський уряд, щодо обміну інформацією або служіння інструментом китайського уряду», — пояснив директор Федерального бюро розслідувань США Крістофер Рей.

Китайська влада, за його словами, може використовувати додаток для контролю даних або програмного забезпечення мільйонів користувачів, а його алгоритм рекомендацій, який визначає, які відео користувачі побачать наступним, може бути використаний для операцій впливу. 

Проблеми з даними лише одна з проблем. Сервіс також звинуватили у поширенні фейків перед проміжними виборами у США. І це при тому, що платформу активно використовують для отримання новин. До прикладу, у Великій Британії TikTok є найбільш активно зростаючим джерелом новинного контенту, пише The Guardian

Раніше Заборона розповідала про радикальні обмеження TikTok для дітей. У додатку заблокують функції отримання прибутку для неповнолітніх користувачів . Це пов’язано з великою кількістю акаунтів дітей, які жебракують у соціальній мережі і таким чином наражають себе на небезпеку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій