Читаєте зараз
У вкрай небезпечної хвороби з’явилися нові незвичні симптоми: що знайшли вчені у США

У вкрай небезпечної хвороби з’явилися нові незвичні симптоми: що знайшли вчені у США

Daniil Tsarevskyi
  • Сифіліс — це інфекція, що передається статевим шляхом та викликається бактерією Treponema pallidum. На третій стадії вона може бути смертельною.
  • У 2023 році лікарні Чикаго помітили, що збільшилась кількість хворих на сифіліс із незвичними симптомами.
  • На 2024 Epidemic Intelligence Service Conference в Атланті представили результати аналізу, які виявили, що в місті було 28 випадків перебігу захворювання з незвичними симптомами.

У пацієнтів простежувались симптоми вушного, зорового та нейросифілісу. Зазвичай вони зʼявлялись при загостренні хвороби, проте випадки у 2023 стосувались людей із початковою стадією. Дослідники поки не знайшли причин такої мутації.

Заборона розповідає про еволюцію хвороби, яку виявили дослідники.

Дослідження вчених Чикаго: результати

Лікарні з Чикаго замовили дослідження випадків сифілісу, оскільки у пацієнтів протягом 2023 року усе частіше зустрічались незвичні симптоми на початку хвороби. Спостереження, представлені на Epidemic Intelligence Service Conference в Атланті, показали, що у місті лише у 2023 році було 28 подібних кейсів з нехарактерними симптомами, пише CNN.

При цьому 68% цих пацієнтів не мали симптомів сифілісу, які перш за все зʼявляються і за якими зазвичай лікарі діагностують хворобу — характерних висипів та шанкрів (різновид висипів при захворюваннях, що передаються статевим шляхом). Йшлося саме про проблеми із зором і очима, головні болі та втрату слуху або запаморочення. Такі симптоми відповідають нейросифілісу, вушному та очному сифілісу. Раніше вважалось, що вони більш притаманні для пізніх стадій хвороби, хоча і можуть зʼявлятись на початку.

Дослідження показало, що найпоширенішими симптомами досліджених були:

Читати більше новин в Telegram
  • головний біль;
  • зміни особистості або психічного стану;
  • проблеми з очима: втрата зору, чутливість до світла або набряк очей.

Раніше ці види сифілісу повʼязували з ВІЛ-інфекцією, оскільки вірус імунодефіциту людини загострює симптоми хвороби, проте дослідження виявило лише третину пацієнтів, у яких діагнози збігались.

«Ці симптоми не є специфічними, тому дуже важливо, щоб постачальники [медичних] послуг проводили належний скринінг і запитували пацієнтів про фактори ризику та такі речі, як їхній сексуальний анамнез. Необхідно більше досліджень, щоб підтвердити, що це те, що ми бачимо. Я не знаю напевно, чому ми бачимо більше випадків із цими нетиповими симптомами», — заявила провідний автор дослідження Емі Нхам.

При цьому такі випадки стосуються не лише Чикаго. Дослідники кажуть, що подібна історія відбувається і в інших штатах.

Сифіліс: що за хвороба

Сифіліс — це інфекція, що передається статевим шляхом та викликається бактерією Treponema pallidum. Його можна підхопити при контакті з раною під час вагінального, орального та анального сексу, а також під час вагітності — через плаценту матері, пише Centers for Disease Control and Prevention.

Важливо! Сифіліс виліковний. Він діагностується завдяки аналізу крові, або висипів. Лікарі прописують антибіотики, але не всіх наслідків хвороби можна позбутись.

Хвороба має три стадії:

  • перша стадія — зʼявляється висип або шанкр на статевих органах, губах або язиці. Зазвичай триває від 3 до 6 тижнів і заживає незалежно від лікування. Навіть після зникнення необхідно проходити лікування, що зупинить перехід на наступну стадію;
  • друга стадія — характеризується висипами та ранами в роті, які супроводжуються поганим самопочуттям, підвищенням температури, збільшенням лімфатичних вузлів, втомою, болем у горлі, м’язовими болями, випаданням волосся та втратою ваги;
  • третя стадія — між зараженням та нею може пройти від 10 до 30 років. Хвороба пошкоджує внутрішні органи та може призвести до смерті. Часто страждають серце і судини, мозок і нервова система. 

Якщо хворобу не лікувати, вона може поширитись на мозок і нервову систему на будь-якій стадії. Так розвивається очний, вушний або нейросифіліс.

Раніше Заборона розповідала про небезпечну тропічну хворобу малярію. Камерун першим у світі запровадив вакцинацію від страшної недуги.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій