У ВООЗ пояснили, чому розумні люди вірять фейкам про коронавірус. Навіть придумали, як це подолати


- Світ ніяк не переможе COVID-19 з двох причин.
- Превентивні заходи типу сертифікатів не є замахом на свободу слова.
- Боротися з фейками хочуть через футболістів та поп-зірок.
Директор Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Ханс Крюге розповів про основні проблеми, які заважають більш ефективно боротися з коронавірусом по всьому світові.
Заборона розповідає про те, чому превентивні заходи, на думку пана Крюге, не є замахом на свободу, а якраз навпаки.
Чому світ не може перемогти вірус?
За словами очільника бюро ВООЗ в Європі, ще декілька місяців тому головною перепоною для зупинки пандемії була доступність вакцин. Тепер, коли проблема вирішена й хто хотів вакцинуватися, вже це зробив, з’явилось інше питання: скепсис щодо вакцин на фоні масового розповсюдження фейків.
«По-друге, це послаблення карантинів. Якщо у країні збільшується кількість випадків, вона не може розслаблятися. Превентивні заходи — це не замах на свободу, а навпаки. Наприклад, COVID-паспорт — інструмент для індивідуальної свободи, і тому ми уникаємо більш жорстких обмежень, як рік тому. У мене таке враження, що люди забули, що сталося. Кажуть: «Треба COVID-паспорт, де моя свобода?», але рік тому економіка світу зупинилася», — зазначив Ханс Клюге у інтерв’ю іспанському виданню La Vanguardia.
Чому розумні люди вірять фейкам про вакцини?
Люди вірять фейкам про вакцини через втому від пандемії, вважає директор європейського бюро ВООЗ.
«Я бачу навіть високоосвічених людей, які дезінформовані. Так було завжди. Я планую організувати інформаційні кампанії з лідерами думок у всій Європі. Ми повинні залучити футболістів чи поп-зірок, щоб передати три дуже прості тези: вакцини рятують життя; необхідно носити маски у місцях великого скупчення людей; постійне провітрювання приміщень з людьми. Про останнє мало говорять», — зазначив Ханс Клюге.
Раніше Заборона розповідала, що до лютого 2022 року в Європі внаслідок пандемії можуть померти близько 500 000 людей.