'
Читаєте зараз
Удар по лікарні у Газі: розвідка США розповіла про ракету-вбивцю

Удар по лікарні у Газі: розвідка США розповіла про ракету-вбивцю

Ilona Kivva
Автор:
  • Удар по будівлі арабської лікарні стався ввечері 17 жовтня 2023 року. Точна кількість загиблих станом на 25 жовтня досі невідома. 
  • Палестинські чиновники звинувачують Ізраїль, а ЦАХАЛ — бойовиків Палестинського ісламського джихаду.
  • Представники розвідувальних служб США з високою впевненістю заявили, що Ізраїль не причетний до руйнівного вибуху.

Катастрофічний інцидент, ймовірно, стався внаслідок удару ракети, запущеної зі Смуги Гази. Вона могла зазнати технічної несправності під час польоту. При цьому однозначно визначити сторону, яка запустила снаряд, не вдалося.

Заборона розповідає про розслідування американських військових аналітиків щодо трагедії в Газі.

Вибух у Аль-Ахлі 17 жовтня: наслідки

Удар по будівлі лікарні стався ввечері 17 жовтня. Госпіталь надавав притулок тисячам переміщених осіб — багато з них перебував у приміщенні на момент вибуху.

Точна кількість загиблих станом на 25 жовтня 2023 року досі невідома. Міністерство охорони здоров’я Гази заявляє про 471 загиблого. А от високопоставлений чиновник європейської розвідки сказав журналістам, що за їхньою оцінкою кількість загиблих становить щонайбільше 50 людей. За даними американської розвідки — від 100 до 300 загиблих.

Палестинські чиновники звинувачують у смертельному інциденті триваючі авіаудари Ізраїлю. ЦАХАЛ категорично заперечує будь-яку причетність до атаки. Кажуть, що це був невдалий запуск ракети, здійснений групою Палестинського ісламського джихаду — конкуруючою ісламістською бойовою групою в Газі.

Читати більше новин в Telegram

Після повідомлень про вибух в лікарні в Газі пройшли масові протести в Тунісі, Туреччині, Сирії, Ірані, Лівані та Йорданії, де натовп намагався взяти штурмом ізраїльські консульства та представництва США.

Лікарня в Газі: доповідь розвідки США

Після ретельного розслідування та аналізу наслідків інциденту, включаючи оцінку збитків та пошук уламків, не було знайдено жодних доказів, які б пов’язували снаряд з ЦАХАЛом, пише Stars and Stripes з посиланням на власні джерела у розвідці США.

Висновок базується на двох ключових факторах:

  • збитки від удару були сходяться з наслідками наявних в Ізраїля боєприпасів;
  • аналітики змогли відстежити траєкторію руху снаряду на основі відео, знятого з чотирьох місць. Вона свідчить про те, що запуск, найімовірніше, відбувся саме із Сектора Гази.

«Ракета полетіла на північний схід, і приблизно через 10 секунд після запуску мотор став нестабільним. Полум’я коливалося за інтенсивністю, а через кілька секунд потому аналітики побачили великий спалах. Це був збій мотора. У результаті поломки ракета змінила напрямок. Вона розлетілась: двигун вдарився об землю, а потім і боєголовка, яка впала в лікарню та спричинила сильний вибух», — розповів представник розвідки.

При цьому аналітики не змогли однозначно визначити винуватців запуску, хоч перехоплені розмови ХАМАСу свідчать про можливу причетність бойовиків.

Раніше Заборона розповідала про особливості ізраїльської системи ППО Залізний купол, а також про те, чому вона пропускає ракети. Її ефективність складає до 90%, але є кілька слабких сторін.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій