'
Читаєте зараз
Українським блогерам загрожує до 7 років вʼязниці за організацію секс-скандалу з працівником Нацполіції і студенткою КПІ

Українським блогерам загрожує до 7 років вʼязниці за організацію секс-скандалу з працівником Нацполіції і студенткою КПІ

Сергій Сурепін

Нова інформація: блогер Олександр Барабошко отримав арешт до 29 січня з правом виходу під заставу 3 мільйони 43 тисячі гривень, а політтехнолог Володимир Петров отримав цілодобовий домашній арешт.

Барабошко свою провину заперечує. «Думаю, це досить показова справа, якою намагаються налякати всіх, хто займається суспільно-політичною діяльністю, і на одному прикладі показати, що зайвого проти працівників правоохоронних органів політичних структур блогерам краще нічого не казати», – сказав блогер на суді.

ГПУ розпочала провадження відразу за кількома статтями: свідомо неправдиве повідомлення про злочин; порушення таємниці листування, телефонних розмов, кореспонденції щодо працівника правоохоронного органу з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків; незаконне збирання, зберігання і використання конфіденційної інформації.

30 листопада Печерський районний суд Києва обирає запобіжний захід блогеру Олександру Барабошку, якого затримали вчора. Це стосується і політтехнолога Володимира Петрова. Їх підозрюють в організації секс-скандалу навколо заступника начальника відділу Департаменту захисту Національної економіки поліції Олександра Варченка. Про це Zaborona.com повідомив Олексій Арунян із зали суду.

Photo: Олексій Арунян для Заборони

Суд щодо арешту блогера Барабошка перевели в закритий режим, суддя Білоцерківець задовольнив відповідне клопотання прокурорів. Вони обґрунтували необхідність закритого засідання тим, що на засіданні можуть бути озвучені персональні дані осіб, які фігурують у справі. Також вони заявили, що деякі докази, зібрані по справі, становлять таємницю слідства.

Читати більше новин в Telegram

Адвокат Барабошка виступав проти переводу засідання в закритий режим, тому що справа має суспільний інтерес і в провадженні, на його думку, порушені професійні права журналіста, яким є його клієнт. Сам блогер також виступив за відкрите засідання, тому що, на його думку, прокуратура хоче уникнути розголосу.

«У мене є підозра, що такий формат проведення в закритому режимі з самого початку був у прокуратури. Тим більше, що я ознайомився з даною справою, і там немає жодних доказів порушення мною якихось законів України»,  заявив він.

До засідання прокурори повідомили кореспонденту Zaborona.com, що мають намір клопотати про арешт підозрюваного з правом виходу під заставу. Сам Барабошко сказав, що розмір застави в клопотанні перевищує 6 мільйонів гривень, і в нього немає таких грошей.

Photo: Олексій Арунян для Заборони

До зали засідань підтримати Баробошка прийшли кілька десятків його прихильників, у тому числі блогери Олексій Дурнєв та Василь Крутчак, який проходить по цій же справі свідком. Після Барабошка суд має розглянути обрання запобіжного заходу політтехнологу та блогеру Володимиру Петрову.

 

Читайте також:

Українських блогерів підозрюють в організації секс-скандалу з працівником Нацполіції і студенткою КПІ

Студентка у Фейсбуці звинуватила працівника Нацполіції у домаганнях. Вона не спілкується з пресою поза інтернетом

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій