Читаєте зараз
Українці можуть зберегти виплати від Німеччини при від’їзді: які умови

Українці можуть зберегти виплати від Німеччини при від’їзді: які умови

Ilona Kivva
Автор:
 • Тимчасові переселенці, які перебувають у країні під захистом, можуть зареєструватися у центрі зайнятості, щоб отримувати допомогу по безробіттю та виплати на дітей.
 • З 1 липня 2023 року запустять програми з підвищення кваліфікації. Під час навчання надаватимуть додаткову грошову нагороду. 
 • Зареєстровані у JobCenter українці можу виїжджати з країни зі збереженням виплат, але є нюанси.

Грошове забезпечення від німецького центру зайнятості зберігається тільки у разі тимчасового від’їзду. Головна умова — погодження JobCenter на від’їзд. Розміри нарахування у цей період напряму залежать від періоду перебування за межами країни. 

Заборона розповідає про умови збереження виплат для українців.


Німеччина: як тимчасово виїхати

Дружня країна змінила правила тимчасового від’їзду для українців, які перебувають там під статусом тимчасового захисту. Вони поширюватимуться тільки на ти біженців, що зареєстровані у JobCenter — це аналог українського центру зайнятості, який ще й здійснює різноманітні виплати (не тільки по безробіттю), пише Visit Ukraine.

Так, тепер можна виїжджати з Німеччини зі збереженням виплат та інших пільг. Для цього потрібно обов’язково повідомити JobCenter та отримати згоду. У якому обсязі нарахують грошову допомогу, залежить від тривалості поїздки за кордон:

 • до трьох тижнів — мають нарахувати повні виплати навіть за період відсутності;
 • від трьох до шести тижнів — будуть нараховані виплати лише за перші 21 день відсутності. Всі інші дні не будуть оплачуватись;
 • понад шість тижнів — не будуть здійснюватись виплати з першого дня відсутності, але після повернення її можна оформити заново. Всі доступні програми можна знайти на офіційному сайті.

Сповістити установу можна онлайн. Для цього треба заповнити спеціальну заявку в особистому кабінеті та надіслати її установі електронною поштою.Після повернення у Німеччину треба також повідомити про це у JobCenter якнайшвидше.

Читати більше новин в Telegram

Важливо! Виплати зберігаються протягом 21 дня на рік. Тобто якщо ви вже одного разу виїхали одразу на три тижні, то на періоди наступних поїздок впродовж року гроші не нараховуватимуть аж до повернення.

Teilhabe am Arbeitsmarkt: як діє програма

Для біженців у Німеччині з 1 липня 2023 року запустять нову програму допомоги, яка має дві мети:

 • спростити інтеграцію у суспільство;
 • підвищити кваліфікацію для отримання більш високооплачуваної роботи.

Проєкт реалізовуватиме JobCenter у рамках Bürgergeld. Зокрема, доступні такі можливості:

 • завершити навчання за своєю спеціальністю та отримати атестат. Це може бути навіть навчання з нуля, яке зазвичай триває три роки — витрати покриває німецький уряд;
 • фінансова підтримка під час освоєння необхідних базових навичок;
 • додаткова підтримка в розмірі €150 на профільні курси після навчання (виплата називається Weiterbildungsgeld);
 • виплата €75/місяць, якщо ви берете участь у програмах, що допомагають повернутися до професії на тривалий період (Bürgergeld-Bonus);
 • інтенсивний коучинг, який надається центром зайнятості — дозволяє вам отримувати підтримку прямо вдома, щоб ви могли продовжувати освоювати нову спеціальність або працювати.

Щоб скористатися цими пільгами, необхідно звернутися у JobCenter напряму або самостійно ознайомитися з усіма доступними можливостями через сайт

Важливо! Якщо ви вже відвідуєте профільні курси по програмі Bürgergeld, які триватимуть після 1 липня 2023 року, ви також можете податися на виплату €150/місяць.

Раніше Заборона розповідала про нюанси працевлаштування для українців у Німеччині. В країні діє суворе трудове право, за порушення якого накладають штрафи.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій