'
Читаєте зараз
Українці зіткнуться з 4 штамами грипу в 2022 році: вакцини будуть не для всіх

Українці зіткнуться з 4 штамами грипу в 2022 році: вакцини будуть не для всіх

Ilona Kivva
Автор:
  • Зростання захворюваності на грип очікують наприкінці осені 2022 року.
  • В аптеки завезуть вакцину трьох виробників, але кількість препаратів обмежена.
  • Українці з груп ризику зможуть отримати щеплення від грипу безкоштовно.

Україна готується до посиленої боротьби з респіраторними захворюваннями перед епідемічним сезоном 2022-2023 років. Крім коронавірусу COVID-19, в державі циркулюватимуть чотири штамів грипу.

Заборона розповідає про протидію хворобі та про ситуацію з доступністю щеплень для українців.


Епідсезон 2022/23: початок у листопаді

Українські медики очікують старт наступної епідемії грипу в кінці листопада 2022 року. Прогнозується, що на країну впливатимуть чотири штами:

  • вірус, подібний A/Victoria/2570/2019(H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний A/Darwin/9/2021 (H3N2);
  • вірус, подібний B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);
  • вірус, подібний B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).
Способи запобігання грипу. Графіка: Центр громадського здоровʼя / Facebook

«Найкращою профілактикою грипу та COVID-19 (належить до категорії ГРВІ) є вакцинація. Обидва щеплення належать до рекомендованих. Також памʼятайте, що лікувати вірусні захворювання антибіотиками – хибне до затверджених протоколів лікування», – зауважили в Центрі громадського здоровʼя (ЦГЗ).

Читати більше новин в Telegram

У зв’язку з постійними змінами вірусу грипу, рекомендації щодо складу вакцин щорічно оновлюються. У сезоні 2022/23 щеплення робитимуть чотиривалентними препаратами.

Грип в Україні: хто отримає щеплення

Міністерство охорони здоровʼя України домовилося про понад 340 000 доз вакцин від грипу на наступний епідсезон:  Ваксігрип, Санофі та ДжисіФлю. Препарати надійдуть у вересні-жовтні 2022 року. Більша частина з них буде отримана в якості гуманітарної допомоги.

«Враховуючи, що певна кількість людей виїхала за межі України, цього має бути достатньо […] Для працівників об’єктів критичної інфраструктури вакцинація є суворо рекомендованою», – сказав головний санлікар України Ігор Кузін.

Загалом щеплення проти грипу радять зробити 4.7 млн українцям. Але через обмежене фінансування критичну необхідність встановили на рівні 250 000 доз для груп ризику. До них відносяться медики, працівники ЗСУ, МВС, СБУ та вагітні жінки: всі вони мають змогу звернутися до сімейних лікарів й отримати щеплення безкоштовно. 

Придбати вакцину всі бажаючі українці можуть в аптеках.

Раніше Заборона розповідала про прогноз збільшення кількості хворих на COVID-19 по всьому світові у жовтні 2022 року. Локдаун по всій Україні не планують, але певні обмеження можуть запроваджувати на регіональному рівні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій