'
Читаєте зараз
Уряд світлофора у Німеччині. Соціал-демократ Шольц замінить Ангелу Меркель на посаді канцлера

Уряд світлофора у Німеччині. Соціал-демократ Шольц замінить Ангелу Меркель на посаді канцлера

Markiian Oliiarnyk
Олаф Шольц
  • Соціал-демократи, вільні демократи й зелені домовилися про формування коаліційного уряду в Німеччині.
  • Канцлером стане представник СДПН Олаф Шольц.
  • Новий уряд планує зосередитися на питаннях клімату і промисловості, а також зробити вакцинацію обов’язковою.

У Німеччині переможці парламентських виборів — соціал-демократи — сформували нову коаліцію, до якої увійшли вільні демократи й зелені. Партія християн-демократів, очолювана Ангелою Меркель, до коаліції не ввійшла і вперше за 16 років опинилася в опозиції. Новим канцлером стане чинний віцеканцлер і міністр фінансів Олаф Шольц (СДПН), який складе присягу на початку грудня-2021. Вже відомо, що новий коаліційний уряд планує запровадити обов’язкову вакцинацію, надихнувшись прикладом сусідньої Австрії.

Заборона розповідає про формування нового коаліційного уряду в Німеччині, а також про домовленості партій. 


Олаф Шольц: формування уряду в Німеччині

У Німеччині три політичні партії — Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), «Союз 90/Зелені» та Вільна демократична партія Німеччини (ВДПН) — уклали угоду щодо формування нового коаліційного уряду, якого очолить соціал-демократ Олаф Шольц, який зараз займає посаду віцеканцлера і міністра фінансів ФРН, пише CNN.

Переговори тривали майже вісім тижнів після оголошення результатів парламентських виборів, які завершили 16-річну епоху правління християн-демократів на чолі з Ангелою Меркель. Підписану угоду щодо чотирирічного плану дій нового уряду тепер повинні розглянути на засіданнях самих партій.

Виконувачка обов’язків канцлера Німеччини Ангела Меркель і її наступник на цій посаді — віцеканцлер і міністр фінансів Олаф Шольц після засідання уряду, 24 листопада 2021 року, Берлін, Німеччина. Фото: Michele Tantussi/Getty Images

Майбутній канцлер ФРН Олаф Шольц на пресконференції жартома назвав нову коаліцію «урядом світлофора». Йдеться про офіційні кольори політичних партій, що увійдуть до коаліції — червоний (СДПН), жовтий (вільні демократи) та зелений (зелені). 

Читати більше новин в Telegram

Шольц складе присягу канцлера Німеччини на початку грудня 2021 року. Наразі виконовучкою обов’язків очільника уряду залишається Ангела Меркель.

Новий уряд у Німеччині: про що домовилися

Фактично коаліційні партії нового уряду не є однодумцями, особливо коли йдеться про розвиток бізнесу. Наприклад, вільні демократи завжди виступають проти підвищення податків, а зелених цікавить лише фінансування своїх кліматичних проєктів. Однак, на диво, партіям вдалося доволі швидко погодити багато важливих питань, зокрема щодо екології, безпеки та економіки. 

«Ми хочемо бути сміливими, коли справи дійдуть до клімату та промисловості», — заявив Шольц на пресконференції. Майбутній німецький канцлер розповів, що нова коаліція розгляне питання обов’язкової вакцинації населення. Це питання постало через загострення епідеміологічної ситуації в країні, особливо у східних землях, де лікарні переповнюються від напливу нових COVID-інфікованих.

Уряд Німеччини
Крістіан Ліндер (ВДПН), Олаф Шольц (СДПН), Анналена Бербок і Роберт Габек (Зелені) йдуть на пресконференцію щодо домовленостей про формування нового коаліційного уряду, 24 листопада 2021 року, Берлін, Німеччина. Фото: Michele Tantussi/Getty Images

Варто зазначити, що у Німеччині щепилося понад 80% населення. Однак, за даними Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності (European Centre for Disease Prevention and Control, ECDC), темпи вакцинації в Німеччині досі відстають від південноєвропейських країн, наприклад, Іспанії та Португалії.

Також представники партій начебто погодили план виходу з жахливої кліматичної кризи, яка настала влітку після руйнівної повені, внаслідок якої загинуло щонайменше 180 осіб. За ініціативою зелених обговорили перспективу відмови від використання вугілля у майбутньому.

Раніше Заборона розповідала про велику кадрову ротацію в українському уряді у листопаді 2021 року, коли Верховна Рада змінила одразу п’ять очільників міністерств.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій