'
Читаєте зараз
В Ізраїлі дослідили, як вберегти дітей від COVID-19. Що пропонують науковці

В Ізраїлі дослідили, як вберегти дітей від COVID-19. Що пропонують науковці

Iryna Troian
Автор:
Коронавірус в Ізраїлі
  • Дослідження показали, що нещеплених дітей від коронавірусу захищає кокон вакцинації.
  • Він утворюється тоді, коли більшість дорослих в родині отримали щеплення від COVID-19.
  • Науковці кажуть, що це неповний, але значний захист.

В Ізраїлі науковці дослідили, що зменшити ризик зараження нещеплених дітей від коронавірусу може вакцинація членів їхньої сім’ї та оточення. Дослідження проводили у 2021 році, під час поширення штамів коронавірусу Альфа та Дельта. 

Заборона розповідає про результати дослідження в Ізраїлі та про те, як вакцинація батьків може допомогти вберегти дітей від коронавірусу.


Як захистити дитину від коронавірусу: кокон вакцинації

В Ізраїлі два дослідження показали, що діти зможуть отримати значний захист від коронавірусу, якщо їхні батьки будуть вакциновані, повідомляє CNN.

В одному з досліджень науковці вивчали ситуацію в період з січня по березень 2021 року, коли в Ізраїлі був широко поширений штам коронавірусу Альфа. Також досліджували час між липнем та вереснем 2021 року, коли почав циркулювати штам Дельта. 

За результатами, діти, які жили в сім’ї з обома вакцинованими батьками, могли заразитись коронавірусом на 71.7% рідше порівняно із дітьми нещеплених батьків. У період поширення штаму Дельта цей ризик зменшився до 58%.

Читати більше новин в Telegram

В сім’ях, де був вакцинований хтось один із батьків, ризик зараження COVID-19 у дітей становив 26% на початку 2021 року. А при штамі Дельта він знизився до 20.8%.

У другому дослідженні науковці вивчали сім’ї, які були щеплені вакциною Pfizer до і після поширення штаму Дельта. «Загальна ефективність вакцини оцінювалася в 91.8% протягом 10-90 днів після вакцинації та 61.1% протягом більш ніж трьох місяців після другої дози. Були докази того, що захист слабшає після закінчення цього періоду часу, і в дослідженні не бралися до уваги бустери», — кажуть науковці.

Та навіть попри зниження ефективності вакцини дослідники спостерігали більше зменшення ризику захворювання на COVID-19 у дітей, які проживали із вакцинованими членами сім’ї, незалежно від того, який штам вірусу був поширений.

Дитяча інфекціоністка Емі Едвардс зазначила, що кокон вакцинації для дітей не є повним захистом від COVID-19, але він досить значний. «Дорослі завжди були основними переносниками цього вірусу, і тому ми, дорослі, зобов’язані вакцинуватися, носити маски та бути обережними, тому що саме ми в першу чергу провокуємо ці спалахи. Ми ті, хто може вберегти дітей», — наголосила лікарка.

Раніше Заборона розповідала про прогнози ВООЗ щодо закінчення пандемії коронавірусу у світі та Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій