Читаєте зараз
В Києві затримали одного з лідерів «ІДІЛ»

В Києві затримали одного з лідерів «ІДІЛ»

Markiian Oliiarnyk
ІДІЛ в Києві
  • В столиці України виявили осередок терористів з «Ісламської держави».
  • Керував угрупованням в Києві один з лідерів «ІДІЛ».
  • Його вже минулого року екстрадували до Грузії, але він якимось чином зміг повернутися.

В столиці України діяв осередок міжнародної терористичної організації «Ісламська держава». Скільки часу вони провели в Києві та чи розповсюджувалася їхня робота на дестабілізацію в Україні, невідомо. Але встановлено, що терористи «ІДІЛ» причетні до фінансування колег на Близькому Сході, зокрема в Сирії.

Заборона розповідає про спецоперацію співробітників СБУ в м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.


«ІДІЛ» в Києві

Служба безпеки України виявила в Києві діяльність осередку міжнародної терористичної організації «Ісламська держава». Керівником угруповання був один із лідерів «ІДІЛ», якого СБУ затримала і екстрадувала до Грузії у травні 2020 року.

«За попередніми даними, до складу осередку входило 12 осіб. П’ятеро з них – громадяни РФ, які перебувають у розшуку за злочини у різних країнах світу. Зловмисники причетні до фінансування терористичної діяльності бойовиків «Ісламської держави» на території Близького Сходу. Задокументували факти їх листування із особами, які перебувають у Сирії та беруть участі у бойових діях», — йдеться в повідомленні СБУ.

Під час 11 обшуків правоохоронці виявили зброю та набої до неї, підроблені документи, засоби зв’язку. Все це направлено на експертизу.

Читати більше новин в Telegram

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України, тривають невідкладні слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до протиправної діяльності.

Раніше Заборона розповідала про книгу та стендап про ІДІЛ головної редакторки нашого медіа Катерини Сергацкової. Журналістка кілька років досліджувала тему з неочікуваних сторін, тож результати вийшли шокуючими навіть для звиклих до всякого українців.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій