'
Читаєте зараз
В Росії хочуть зупинити війну з Україною. Підписами під заявою

В Росії хочуть зупинити війну з Україною. Підписами під заявою

Iryna Troian
Автор:
Володимир Путін
  • В Росії виступили проти війни РФ з Україною.
  • Протест відбувається через збір підписів під зверненням до керівництва країни-агресора.
  • Документ вже підписали російські артисти, правозахисники, музиканти тощо.

У Російській Федерації активісти «Конгресу інтелігенції» розпочали збір підписів проти війни з Україною. Звернення до політичного керівництва Росії вже підписали деякі російські музиканти, актори, письменники, журналісти та інші. 

Заборона розповідає деталі звернення російських активістів, які закликають владу РФ не вести війни проти України. 


Конгрес інтелігенції: збір підписів

В Росії учасники «Конгресу інтелігенції» опублікували звернення до політичного керівництва країни проти війни з Україною.

У заяві активісти, які назвали себе прихильниками миру проти Партії Війни в російському керівництві, наголосили, що потік тривожної інформації про вторгнення Росії в Україну посилився. «Громадяни Росії фактично стають заручниками кримінального авантюризму, на який перетворюється зовнішньополітична лінія Росії. Вони не лише живуть у невизначеності — чи почнеться велика війна, а й спостерігають різке зростання цін та падіння національної валюти», — йдеться у тексті заяви.

Учасники «Конгресу» стверджують, що громадян Росії ніхто не питав про потрібність війни, суспільна дискусія відсутня, а на державному телебаченні транслюють лише погляди прихильників війни. 

Читати більше новин в Telegram

Ахеджакова, Макаревич: війна загрожує існуванню Росії

Заяву до влади РФ підписали російські актори, політики, письменники, музиканти, правозахисники, професори та інші. Так, свій підпис поставила народна артистка Росії Лія Ахеджакова, письменник Віктор Шендерович, музикант Андрій Макаревич, історик Андрій Зубов тощо.

Вони наголошують, що війна Росії проти України «не тільки не відповідає інтересам Росії, а й несе у собі загрозу самому її існуванню». Активісти пообіцяли зробити все можливе, щоб попередити війну, а якщо буде потрібно, то й зупинити її.

«Наша позиція гранично проста: Росії не потрібна війна з Україною та Заходом. Нам ніхто не загрожує, ніхто не нападає. Політика, заснована на просуванні ідеї такої війни — аморальна, безвідповідальна та злочинна, і не може вестись від імені народів Росії. Така війна не може мати ні легітимних, ні моральних цілей. Дипломатія країни не може займати жодної іншої позиції, крім категоричного неприйняття такої війни», — резюмують у зверненні.

Раніше Заборона розповідала про план реагування НАТО на випадок, якщо Росія оголосить війну в Україні, та про те, як допомагатимуть країни Альянсу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій