Читаєте зараз
В Україні спростили прийом першокласників до школи. Але треба встигнути в травні-2022

В Україні спростили прийом першокласників до школи. Але треба встигнути в травні-2022

Ilona Kivva
Автор:
  • В Україні подати документів на зарахування дітей до першого класу можна впродовж травня 2022 року.
  • Діток-внутрішніх переселенців зараховуватимуть навіть за відсутності необхідних документів.
  • У Києві подати заяву на прийом дитини до першого класу можна онлайн.

Для дітей внутрішніх переселенців (ВПО) в Україні спростили порядок подачі документів для зарахування у перші класи. Достатньо заяви від батьків, з рештою документів зобов’язані допомогти у місцевих відділах освіти. У Києві зробили можливим подавати заяви онлайн, а ВПО надали пріоритет при зарахуванні.

Заборона розповідає про порядок прийому першокласників у школи у 2022 році.


Зарахування дітей до першого класу у 2022 році: що потрібно знати

В Україні у 2022 році дітей, що були вимушені переїхати в інші регіони країни, рятуючись від війни, зараховуватимуть до перших класів навіть без наявності необхідних документів, йдеться у рекомендації Міністерства освіти й науки (МОН). 

Для решти першачків порядок зарахування не зміниться. Подача документів, як і раніше, здійснюватиметься до 31 травня.

Які документи потрібні зазвичай:

Читати більше новин в Telegram
  • заява одного з батьків;
  • копія свідоцтва про народження або документа, що посвідчує особу (під час подання копії перевіряється оригінал);
  • медична довідка за формою №086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» (оригінал або копія).

«У зв’язку з воєнним станом також зараховуються до закладів загальної середньої освіти діти (або батьки\один з батьків), які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення за захистом, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, а також не мають одного чи обох документів», — підкреслили у МОН.

Заклади освіти не можуть відмовляти батькам у прийомі документів дитини. Навіть за відсутності свідоцтва про народження керівник закладу освіти має проінформувати органи опіки та сприяти в оформленні документа.

Якщо кількість місць у школі не вистачає, міський/сільський відділ освіти повинен невідкладно запропонувати на вибір батькам таких дітей перелік закладів освіти, що максимально доступні й наближені до місця їх проживання.

Важливо! Із запитаннями чи проблемами із зарахуванням у перший клас радять звертатися до обласних управлінь освіти або в Міносвіти: mon@mon.gov.ua.

Прийом першачків до шкіл у Києві

У Києві документи у перші класи треба подавати, як і по всій Україні, з 2 травня по 31 травня, розповів заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. Прийом заяв цьогоріч буде здійснюватися особисто або в електронній формі чи поштою.

«Цього року зарахування до перших класів здійснюватиметься на підставі заяви одного з батьків майбутніх першокласників. Якщо до 31 травня у батьків немає можливості отримати медичну довідку для своєї дитини, це не є підставою для відмови у зарахуванні. Оригінали документів та медичні довідки подаються до закладу освіти не пізніше 23 серпня 2022 року включно», – зазначив Мондриївський.

Пріоритет при зарахуванні до першого класу отримають наступні категорії дітей:

  • ті, що проживають на території обслуговування закладу,
  • зареєстровані внутрішньо переміщені особи,
  • діти, чиї брати чи сестри вже навчаються в цій школі та дітей працівників цих закладів.

Раніше Заборона розповідала про структуру національного мультипредметного тестування з української мови під час вступу у 2022 році та про те, коли планують проведення іспитів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій