Читаєте зараз
Вбивство саудівського журналіста у Туреччині тривало 7 хвилин. Нові подробиці

Вбивство саудівського журналіста у Туреччині тривало 7 хвилин. Нові подробиці

Сергій Сурепін

Журналіста Джамаля Хашоггі задушили пластиковим пакетом. Про це розповів турецький журналіст Назіф Караман, повідомляє видання Al Jazeera.

Караман займається розслідуванням вбивства Хашоггі. Він заявив, що останніми словами саудівського журналіста були: «Я задихаюся». «Останніми словами Хашоггі були: «Я задихаюся … Зніміть цей пакет із моєї голови, у мене клаустрофобія», – розповів Караман. Журналіст сказав, що, згідно з аудіозаписом із саудівського консульства в Стамбулі, вбивство тривало приблизно сім хвилин.

Процес розчленування тривав 15 хвилин, повідомив журналіст. За словами Карамана, вбивці розклали пластикові пакети на підлозі, перш ніж розчленувати тіло Хашоггі. Цей процес очолив глава Саудівської наукової ради з судової експертизи Салах аль-Тубаігі. Журналіст пообіцяв, що його видання Daily Sabah опублікує фото інструментів, які вбивці привезли із собою для виконання злочину.

Саудівська Аравія планувала й інші вбивства

Високопоставлені особи Саудівської Аравії, наближені до спадкоємного принца Мухаммеда бен Салмана, у 2017 обговорювали вбивства іранських «ворогів королівства» й намагалися залучити до цього групу бізнесменів. Про це пише The New York Times з посиланням на джерело, близьке до переговорів.

Читати більше новин в Telegram

Це питання обговорювалося, коли принц Мухаммед (на той час він обіймав посаду міністра оборони) зміцнював владу і спрямовував своїх радників на ескалацію військових і розвідувальних операцій за межами королівства. Обговорення вбивств почалися за понад рік до вбивства журналіста Джамаля Хашогі (2 жовтня), тобто подібна тактика активно використовувалася в оточенні принца Мухаммеда.

Нагадаємо, 2 жовтня зник саудівський журналіст Джамаль Хашоггі. Це сталося після того, як він пішов у генконсульство своєї країни в Стамбулі. 20 жовтня влада Саудівської Аравії повідомила, що журналіст загинув у результаті «бійки» в саудівському консульстві в Стамбулі – спочатку влада категорично заперечувала свою причетність до зникнення й можливої загибелі журналіста

Хто такий Джамаль Хашоггі

Саудівський журналіст, який співпрацював з The Washington Post і критикував владу Саудівської Аравії. За словами джерел турецьких ЗМІ, його могли вбити в будівлі консульства й потім позбутися його тіла. У розпорядженні влади нібито є аудіозаписи, на яких чути його допит, тортури і вбивство. Також раніше стало відомо, що фрагменти тіла саудівського журналіста знайшли в Туреччині.

 

Читайте також:

Фрагменти тіла саудівського журналіста знайшли у Туреччині

Як у світі відреагували на вбивство саудівського журналіста? Детально

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій