'
Читаєте зараз
Вірменія та Азербайджан відновили бої. Розповідаємо про ескалацію в Нагірному Карабасі

Вірменія та Азербайджан відновили бої. Розповідаємо про ескалацію в Нагірному Карабасі

Yevhen Koziarin
Война год спустя: Нагорный Карабах сегодня
  • Вірменія запросила допомоги у Росії.
  • Є загиблі, поранені, полонені.
  • Нібито досягнуто угоди про перемир’я, але сторони не відкидають, що будуть відповідати вогнем на вогонь.

Оборонні відомства Вірменії та Азербайджану звинуватили одне одного в провокаціях у прикордонних  районах 16 листопада 2021 року. Це стало найбільшим загостренням більш ніж за рік, коли відбулась нова війна за Нагірний Карабах.

Заборона розповідає про нове загострення між країнами та чергове перемир’я, яке підписали за посередництва РФ. 

Загострення у Нагірному Карабасі

У Вірменії та Азербайджані 16 листопада заявили про загострення ситуації на спірній території Нагірного Карабаху, звинувативши одне одного в провокації.

В Міноборони Азербайджану заявили про провокації вірменської сторони «з метою захоплення висот» і про атаку позицій азербайджанських військових в Кяльбаджарському і Лачинському районах. Там додали, що поранено двоє військових, вірменських військових затримали.

Зранку 17 листопада у Міноборони Азербайджану повідомили, що під час боїв загинуло сім військовослужбовців, ще 10 військових отримали поранення. Там назвали загострення «авантюрою Вірменії, що провалилась».

Читати більше новин в Telegram

У вірменському міністерстві заявили, що азербайджанська сторона на східному напрямку використовує артилерію та бронетехніку. «Підрозділи ЗС Азербайджану вкотре провокували напад на вірменські позиції. Противник використовує артилерію, бронетехніку, вогнепальну зброю різного калібру. Вірменська сторона здійснила адекватні дії», – наголошується у заяві Міноборони.

Там додали, що Азербайджан «несе великі втрати бронетехніки та живої сили». Згодом у Міноборони Вірменії повідомили про втрату двох бойових позицій, одного вірменського військового вбито, 12 людей потрапили до полону.

Перемир’я за посередництва Росії

16 листопада 2021 року секретар Радбезу Вірменії Армен Григорян заявив, що країна попросила захисту у Росії.  

«Ми розпочинаємо такий процес. Очікуємо, що Росія надасть допомогу, і ми матимемо можливість відновити нашу територіальну цілісність», — зазначив Григорян.

Він уточнив, що йдеться про допомогу у переговорах, якщо буде можливо, якщо ні —  надати військову допомогу, щоб Вірменія змогла розв’язати цю ситуацію. Така можливість передбачена угодою про дружбу, співробітництво та взаємодопомогу між країнами. 

Глава Євроради Шарль Мішель у розмові з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим та прем’єром Вірменії Ніколом Пашиняном закликав до термінової деескалації та припинення вогню.

«Ситуація в регіоні складна – ЄС прагне працювати з партнерами для подолання напруженості заради процвітання та стабільності Південного Кавказу», — написав Мішель у Twitter.

У Міноборони Вірменії заявили про перемир’я з Азербайджаном.«Згідно з домовленістю, досягнутою за посередництва російської сторони, вогонь у східній прикордонній зоні Республіки Вірменія припинено з 18:30, ситуація відносно стабілізувалася», — йдеться у повідомленні.

У російському відомстві також пітвердили цей факт. «В результаті телефонних переговорів азербайджанською та вірменською сторонами було вжито заходів щодо стабілізації обстановки. Наразі бойові зіткнення в районі гори Кілісалі припинені, ситуація нормалізувалася і перебуває під контролем», — заявили в Міноборони РФ.

Втім, у Міністерстві закордонних справ Азербайджану заявили, що «і надалі відповідатимуть на військові провокації та загрози територіальної цілісності».

Раніше Заборона опублікувала великий матеріал  про історію конфлікту у Нагірному Карабасі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій