Читаєте зараз
«Ворог трохи забувся, що місто їм не по зубах»: головні події на фронті за тиждень

«Ворог трохи забувся, що місто їм не по зубах»: головні події на фронті за тиждень

Oleksandr Humeniuk
«Ворог трохи забувся, що місто їм не по зубах»: головні події на фронті за тиждень

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними воєнними експертами. Зараз основна увага сконцентрована на Харківщині та Донеччині.

На початку червня 2024 року ворог атакує на вовчанському та роботинському напрямках. 


Північний напрямок: Липці, Вовчанськ

Продовжуються бої у Харківській області, де кількома тижнями раніше окупаційні російські війська розпочали новий наступ на обласний центр. Наприкінці травня українським оборонцям вдалося не лише зупинити наступ ворога, але й точково перейти до контрнаступальних дій. Тенденція збереглась і на цьому тижні.

На західному фланзі атаки росіяни продовжили штурмові дії у напрямку населеного пункту Липці. У середині тижня повідомлялось про застосування ворогом КАБів та великої кількості артилерійських снарядів. Також на цю ділянку ворог відправив додаткові резерви живої сили. Росіяни продовжують використовувати тактику штурмів малими піхотними групами.

Ось як описує ситуацію на цій ділянці один з українських військових пабліків:

Читати більше новин в Telegram

«По Липцях наводимо порядки на своїй землі, вдалося відпрацювати пі**рів в одній із посадок, закріпилися. Далі йде поле та ліс, там вже сіра зона, де будуть відбуватися подальші бої. Загалом ситуація на нашій ділянці контрольована, пі**ри працювали по нас танковим підкаліберним бронебійним снарядом, але не влучили».

На східному фланзі росіяни не припиняють спроб окупувати місто Вовчанськ. Попри постійні авіанальоти із застосуванням КАБів та роботу артилерії ворога, українські війська продовжують утримувати оборону у самому місті та не дали ворогу просунутись на східних і західних околицях. 

Тактична ситуація на цій ділянці фронту постійно змінюється. Згідно з повідомленнями військових пабліків, штурмові дії там проводились як окупаційними військами, так і українськими Силами оборони. Попри постійні обстріли противника, захисники здійснювали контратакувальні заходи у центральних районах міста. 

Українські військові описують ситуацію станом на 6 червня так:

«По Вовчанську триває серія контратак наших воїнів на північ від річки, трохи розширюємо плацдарм у центральній частині міста. Продовжуються бої неподалік від Агрегатного заводу, зараз тут точаться сильні бої, також ворог підтискає на східних околицях».

Східний напрямок: Часів Яр, Новоолександрівка

На сході України важка ситуація зберігається навколо Часового Яру: росіяни не полишають спроб захопити та окупувати місто. Основні бої наразі точаться на лівому березі каналу Сіверський Донець — Донбас у мікрорайоні Канал. 

На півдні мікрорайону тривають бої біля багатоповерхівок. На півночі росіянам вдалось просунутись у районі дачного масиву та закріпитись на місцевості. Орієнтовна відстань просування склала близько 500 метрів.

За повідомленнями військових, ситуація на ділянці залишається складною: «Наші позиції знаходяться під постійними артилерійськими ударами супротивника, дуже активно працює авіація, пі**ри не жаліють снарядів. Наші козаки стоять, попри важку ситуацію».

Вдалось просунутись ворогу і вздовж майже всієї ділянки фронту на покровському напрямку. На півночі росіяни розширили плацдарм навколо раніше окупованого Очеретиного та просунулись у районі населеного пункту Новоолександрівка. Південніше ворогу вдалось збільшити зону окупації між Уманським та Соловйовим. Згідно з ресурсом DeepStateMap, наразі росіяни активно намагаються рухатись у бік населеного пункту Новоселівка Перша. Помічено просування окупаційних військ зі сторони окупованого Нетайлового у бік населеного пункту Карлівка.

Також на першому тижні червня війська РФ активно працювали КАБами по населених пунктах Торецьк та Нью-Йорк. Однак, як вказують військові, на цій ділянці Сили оборони України наразі повністю контролюють ситуацію:

«Щодня прилітає по чотири штуки. Ворог трохи забувся, що Торецьк їм не по зубах, це дуже міцний укріпрайон ще з 2014 року. Але ж мразота гатить та вважає, що зможе щось змінити. Ну, якщо свині бажають покласти там сотні або тисячі своїх оркозаврів, то велкам, ми на вас чекаємо».

Південний напрямок: Роботине

На півдні України ресурс DeepStateMap підтвердив часткове просування російських військ у районі Роботиного, що на Запоріжжі поблизу окупованого в листопаді 2022 року Токмака. Згідно з даними, окупанти змогли пройти близько 900 метрів у південно-східній частині від населеного пункту. Також було помічено просування росіян західніше, навколо окупованої Нестерянки.

Вибухи у тилу армії РФ 31 травня — 6 червня 2024 року

1–2 червня були завдані удари по російському ракетному комплексу С-300/400, розміщеному у Бєлгородській області.

3 червня з’явилися фотографії, що підтвердили ефективне влучання. Враховуючи, що до цього американські партнери дозволили бити їхньою зброєю по прикордонних до України областях РФ, можна припустити, що удар завдавався американськими системами HIMARS.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій