'
Читаєте зараз
Все через вбивство журналіста Джамаля Хашоґджі. Джастіна Бібера попросили скасувати виступ у Саудівській Аравії

Все через вбивство журналіста Джамаля Хашоґджі. Джастіна Бібера попросили скасувати виступ у Саудівській Аравії

Yevheniia Kostina
Джастін Бібер
  • Джастіна Бібера запросили виступити 5 грудня на Гран-прі Формули-1 в Саудівській Аравії.
  • Співака попросили не підтримувати режим саудівського принца Мухаммеда ібн Салмана.
  • Розвідка США заявила про причетність Мухаммеда ібн Салмана до вбивства Джамаля Хашоґджі.

Канадського попспівака Джастіна Бібера запросили виступити на концерті на честь Гран-прі чемпіонату автоперегонів Формула-1 в Саудівській Аравії. Подія фінансується принцом Мухаммедом ібн Салманом, якого пов’язують із вбивством журналіста Джамаля Хашоґджі в консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі.

Заборона розповідає про публічні звернення до Бібера з вимогою скасувати виступ в Саудівській Аравії та як пов’язаний принц Мухаммед ібн Салман із вбивством журналіста Джамаля Хашоґджі. 


Джастіна Бібера закликали не виступати в Саудівській Аравії

В Саудівській Аравії 5 грудня 2021 року запланований музичний фестиваль з нагоди Гран-прі чемпіонату автоперегонів Формула-1. Виступати на ньому запросили відомого попспівака Джастіна Бібера. Як повідомляє Human Rights Foundation, фестиваль фінансується наслідним принцом країни Мухаммедом ібн Салманом, який є міністром оборони країни. HRF написали звернення до Бібера, в якому повідомили про кризу прав людини в Саудівській Аравії та диктатуру ібн Салмана.

«HRF просить Джастіна Бібера використати свій глобальний вплив, щоб зробити заяву на підтримку прав людини в Саудівській Аравії. Якщо Бібер виступить, він підіграє стратегії режиму у замовчуванні порушень прав людини», — йдеться у зверненні HRF.

Скасувати виступ Бібера публічно закликала і Хатідже Дженґіз. Її нареченого, журналіста Джамаля Хашоґджі, 2 жовтня 2018 року вбили в посольстві Саудівської Аравії у Стамбулі. У публічному листі Washington Post вона вказує, що вбивство виконали за наказом ібн Салмана.

Читати більше новин в Telegram

«Скасуйте свій виступ 5 грудня в Саудівській Аравії. Це унікальна можливість послати світові потужне повідомлення про те, що ваше ім’я та талант не будуть використані для відновлення репутації режиму, який вбиває своїх критиків», — звернулася до Бібера Дженґіз.

Вбивство журналіста Джамаля Хашоґджі

Журналіст Джамаль Ахмад Хашоґджі став відомим через критику режиму принца Мухаммеда ібн Салмана і у 2017 році вимушено переїхав із Саудівської Аравії до США. 2 жовтня 2018 року він був у Стамбулі і зайшов в консульство Саудівської Аравії, щоб отримати необхідні для шлюбу з Хатідже Дженґіз документи. Дженґіз чекала його біля входу у консульство, але її наречений звідти так і не вийшов.

Згідно з розслідуванням турецької поліції, Хашоґджі жорстоко катували, вбили, а його тіло розчленували всередині консульства.

У свою чергу аравійський уряд спочатку заявляв, що журналіст начебто сам вийшов з будівлі, а пізніше визнав, що той помер на території консульства. 

У лютому 2021 року розвідка США оприлюднила висновки, які свідчать про причетність ібн Салмана до вбивства Хашоґджі. Зазначається, що у вбивстві журналіста безпосередню участь брав один із ключових радників принца та службовці підрозділу його особистої охорони.

Раніше Заборона розповідала, які дискримінаційні вимоги до журналісток на телебаченні та акторок в Афганістані встановив «Талібан» попри обіцянки захищати права жінок.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій