Читаєте зараз
Вупі Голдберг поплатилася за безвідповідальні коментарі щодо Голокосту

Вупі Голдберг поплатилася за безвідповідальні коментарі щодо Голокосту

Iryna Troian
Автор:
Вупі Голдберг
  • Американська акторка та телеведуча заявила, що в Голокості не було расового підґрунтя.
  • Це сталося під час випуску програми The View, де обговорювали заборону роману-коміксу «Маус».
  • Не дивлячись на вибачення телеведучої, телеканал ABC News відсторонив її від роботи.

Під час токшоу The View на американському телеканалі ABC News телеведуча Вупі Голдберг, говорячи про заборону Maus, заявила, що Голокост не пов’язаний з расою. Цим висловлюванням володарка «Оскара» викликала шквал критики, а сам телеканал відсторонив її від роботи. Акторка й телеведуча вибачилася, але так, що краще б не вибачалася.

Заборона розповідає про скандал навколо Вупі Голдберг.


Вупі Голдберг назвала Голокост не расовою проблемою

Американська телеведуча Вупі Голдберг в прямому ефірі токшоу The View на телеканалі ABC News заявила, що Голокост не має стосунку до расистської ідеології нацистів, повідомив CNN

31 січня 2022 року в ефірі токшоу велися обговорення щодо рішення однієї зі шкіл в штаті Теннессі виключити роман-комікс «Маус» з навчальної програми, про який Заборона розповідала раніше. У коміксі автор Арт Шпігельман описав трагічну долю євреїв у часи Голокосту, а шкільна рада вирішила, що в творі забагато нецензурної лексики та наготи. 

В ході обговорень Вупі Голдберг сказала: «Давайте будемо чесними, тому що Голокост — це не про расу. Йдеться про нелюдяне ставлення людини до людини».

Читати більше новин в Telegram

Як пише ВВС, співведуча програми Джой Бехар спробувала заперечити Голдберг і зазначила, що нацисти вважали євреїв нижчою расою. Ще одна ведуча щодо теми Голокосту сказала таке: «Це про перевагу білих, це про переслідування євреїв та циган». Втім, Вупі Голдберг відповіла, що «йдеться про дві групи білих людей».

Цей ефір за участю володарки «Оскара» викликав шквал критики. Актрису звинуватили в поширенні дезінформації про Голокост.

Реакція телеканалу ABC на слова Вупі Голдберг

Голдберг опублікувала вибачення у Twitter, зазначивши, що була не права. «Я сказала, що Голокост це не про расу, а про негуманне ставлення людини до людини. Вимушена сказати: це і про те, і про те. Мені дуже шкода, що я спричинила біль. Євреї по всьому світі можуть розраховувати на мою підтримку», — зазначено в твіті.

Твіт з вибаченнями Вупі Голдберг 1 лютого 2022 року.

1 лютого 2022 року вона відкрила токшоу The View, згадавши про свої слова. «Я відчуваю відповідальність, тому що мої слова засмутили так багато людей, що ніколи не входило до моїх намірів. Тепер я розумію, чому, і за це я глибоко вдячна. Інформація, яку я отримала, була справді корисною і допомогла мені зрозуміти кілька речей. Я сказала, що Голокост був не про расу, а про нелюдяність. Але справа дійсно в расі, тому що Гітлер і нацисти вважали євреїв нижчою расою», — розповіла Вупі Голдберг.

Попри публічні вибачення американський телеканал ABC News все ж відсторонив ведучу від токшоу The View на два тижні.

«Я негайно відсторонюю Вупі Голдберг з посади на два тижні за її неправильні та образливі коментарі. Хоча Вупі вибачилася, я попросила її подумати та дізнатися про вплив її коментарів. Вся організація ABC News солідарна з нашими єврейськими колегами, друзями, сім’єю та громадами», — повідомила директорка ABC News Кім Годвін. Рішення ухвалили після консультації з вищим керівництвом Disney, якому належить телеканал ABC News.

Раніше Заборона розповідала про доповідь Євросоюзу щодо антисемітських інцидентів протягом останніх десяти років.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій