Читаєте зараз
Вєрку Сердючку не пустили в тур до США та Канади: пам’ятка для всіх артистів

Вєрку Сердючку не пустили в тур до США та Канади: пам’ятка для всіх артистів

Ilona Kivva
Автор:
  • Андрій Данилко, відомий як Вєрка Сердючка, повідомив про перенесення концертів у США та Канаді. 
  • Його команда не встигла зробити всі необхідні для Мінкульту документи, тому їх не випустили за кордон. 
  • Тур обіцяють провести восени 2023 року.

Скандал із коміком Андрієм Щегелем, який не повернувся в Україну після отримання дозволу на виїзд від Міністерства інформполітики та культури, підштовхнув посилити правила перетину кордону для чоловіків. Багато артистів не встигли адаптуватися до нових вимог, серед них відомі The Hypnotunez та Сердючка.

Заборона розповідає про вимоги щодо перетину кордону для митців-чоловіків. 


Команда Сердючки не зробила документи

19 квітня 2023 року мав відбутися перший концерт великого туру Вєрки Сердючки & Band в Америці та Канаді, проте їх довелося перенести. Команді Андрія Данилка не дали дозвіл на виїзд з України через нові правила перетину кордону, повідомили гурту.

«Ми чотири дні на валізах просиділи! Великий тур анонсували ще рік тому, коли були інші правила виїзду. У країні війна, а у нас у колективі 26 людей. Ми просто не встигли фізично зробити всім нові документи. Я дуже переживаю через це. Але знаю точно, що це не скасування, а перенесення: концерти відбудуться вже цієї осені», – розповідає Данилко у відеозверненні.

Пресслужба Сердючки каже, що до туру артисти готувалися рік. Гурт обіцяє розв’язати наявні питання найближчим часом і все ж провести тур восени 2023 року. 

Читати більше новин в Telegram

Нові правила Мінкульту: що треба для виїзду

За встановленого законодавством режиму воєнного стану та мобілізації, громадянам чоловічої статі призовного віку заборонено перетинати кордон України. Однак Міністерство культури може видавати так звані листи сприяння для артистів, митців, художників, музикантів та журналістів, які мають намір захищати та популяризувати інтереси України на міжнародній арені.

Міністерство посилило правила, за якими надається дозвіл на перетин кордону після скандалу із виїздом коміка Андрія Щегеля у Туреччину у березні 2023 року. До попереднього списку обов’язкових документів додали документи про військовий облік: посвідчення про приписку до призовної дільниці, військовий квиток або тимчасове посвідчення, що видають військовим запасу.

«Ведення цих документів — обов’язок фізичної особи. І те, що ми зараз додали ці документи до вимог на виїзд, є для нас лише додатковими гарантіями, що людина свідомо просить надати їй можливість виїхати на деякий час задля участі в мистецькому заході, але вона повернеться, тому що в неї є обов’язок перед своєю країною. За законодавством ці документи мають і так бути на руках у чоловіків призовного віку, тож для більшості заявників подати їх не проблема», — казала в березні 2023 року заступниця міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко.

Крім того, для виїзду за кордон артистам потрібно надати такі документи

  • контракт про співпрацю з букінг-агентством;
  • запрошення від організаторів концертів;
  • лист-запит від людей, які хочуть перетнути кордон, з описом мети, мотивації, запланованої дати виїзду та повернення, паспортних даних, а також транспорту та конкретного пункту, через який заплановано виїзд з України.

Раніше Заборона розповідала про оновлення правил виїзду за кордон для підприємців і моряків у 2023 році. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій