Якщо Росія оголосить війну Україні. В НАТО розповіли про план реагування
- НАТО має намір наростити військові сили у східних країнах Альянсу.
- У разі вторгнення агресора в Україну вступати у війну НАТО не буде.
- Поки що Альянс переводить сили у бойову готовність.
Північноатлантичний альянс готується посилити свій східний фланг у зв’язку із посиленою напруженістю між НАТО та Росією. У разі вторгнення Росії в Україну вони напряму не втручатимуться, але допомагатимуть іншими способами.
Заборона розповідає про гучну заяву генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.
НАТО у Східній Європі
Росія нарощує війська біля кордонів України. Тож Альянс теж посилить присутність у Східній Європі та переведе сили у режим бойової готовності.
«НАТО продовжуватиме вживати усіх необхідних заходів для забезпечення захисту та безпеки усіх своїх країн-членів, зокрема шляхом посилення східного регіону Альянсу. Ми завжди будемо реагувати на будь-яке погіршення безпечного середовища, зокрема шляхом посилення нашої колективної оборони», — передає слова генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга пресслужба Альянсу.
У разі вторгнення Росії в Україну Альянс не втручатиметься у конфлікт своїми військами, але допомагатиме усіма можливими іншими способами. Нинішньою ж метою нарощення військ є безпека кордонів країн-учасниць НАТО.
Читати більше новин в TelegramСвої заяви щодо поточних та майбутніх розгортань військових сил, зокрема додаткових кораблів та винищувачів, зробили вже кілька країн-членів:
- Данія відправила до Балтійського моря військовий фрегат HDMS Peter Willemoes і планує відправити чотири винищувачі F-16 до Литви;
- Нідерланди планують відправити два винищувачі F-35 до Болгарії та перевести у бойову готовність корабель HNLMS Rotterdam разом з наземними підрозділами;
- Іспанія хоче відправити свої кораблі для приєднання до ВМС НАТО в Середземному та Чорному морях, а також відправити винищувачі до Болгарії;
- Франція готується перекинути свої війська до Румунії під командування НАТО.
Свою присутність у Східній Європі Північноатлантичний альянс збільшив у 2014 році у відповідь на анексію Криму Росією. Зокрема були створені чотири багатонаціональні бойові групи в Естонії, Латвії, Литві та Польщі.
Військова присутність США у Східній Європі: план Вашингтона
Про свою готовність збільшити свою військову присутність у східних регіонах Альянсу заявили й США. Як пише CNN, 22 січня 2022 року президент Джо Байден обговорив варіанти розгортання американських військ у Прибалтиці та Східній Європі з вищим військовим керівництвом США.
Один із варіантів передбачає перекидання від 1000 до 5000 американських військовослужбовців, винищувачі, бойову техніку та морські судна. Мета плану полягає не лише у забезпеченні захисту союзників по блоку, а й у максимально швидкому проведенні евакуації громадян США з регіону у разі вторгнення Росії в Україну.
Окрім того, спецпризначенці США продовжуватимуть надавати допомогу в підготовці бійців Сил спеціальних операцій в Україні. «Наша поточна навчальна місія в Україні відіграє важливу роль у розвитку українських Сил спеціальних операцій шляхом проведення схвалених регулярних навчань», – сказав CNN речник Командування спеціальних операцій США в Європі.
Станом на 24 січня 2022 року, в Україну прибуло близько 170 тонн (дві партії) летальної зброї від США. Зброю Штати надали у вигляді військової допомоги для протистояння російській агресії (загальний бюджет склав $200 млн на 2022 рік).
Раніше Заборона розповідала про те, як Канада відправила в Україну своїх найкращих спецпризначенців, а Велика Британія кількома партіями передала надсучасну легку протитанкову зброю для боротьби з Росією.
Читати більше новин в Telegram