Якщо США не виділять гроші на ЗСУ: які варіанти у Києва
- Офіційна позиція Києва полягає у тому, що Україна не має альтернативного плану у разі припинення підтримки з боку Заходу, але запасний варіант, ймовірно, таки є.
- Одне з найбільш дієвих рішень все одно вимагатиме грошових вливань.
- Це буде тимчасове рішення, як і домовленості з міжнародними фінансовими установами та окремими країнами про додаткові пакети фінансової та воєнної допомоги.
Однією з альтернатив західній допомозі є розвиток власного військово-промислового комплексу. Від України уже давно вимагають такого кроку, а ресурси на реалізацію є.
Заборона розповідає про ймовірні варіанти дій Києва на екстрений випадок.
Гроші для України від Штатів: що буде, якщо не дадуть
Офіційна позиція Києва полягає у тому, що Україна не має альтернативного плану у разі припинення підтримки з боку Заходу. Однак політологи впевнені, що в керівництва держави таки є запасні варіанти на випадок, якщо це все ж станеться.
Один з варіантів — це розвиток власного військово-промислового комплексу та посилення нашої економіки, вважає політолог Тарас Загородній.
«Від нас уже давно вимагають розвитку власного ВПК та економіки, тим паче такі ресурси всередині країни є. Чим більше у нас буде власної зброї, тим менше в західних партнерів буде вагань щодо надання нам військової допомоги. Інвестують у сильних, а не в жертв. Якщо ми самі не вкладаємося у власну перемогу, то чому це мають робити американські чи європейські платники податків?» — каже політолог.
Читати більше новин в TelegramЗбільшення військового виробництва на території України або сусідніх держав дозволить менше залежати від західної допомоги, але на це потрібні гроші, зауважує політолог Володимир Фесенко.
«У 2022 році НБУ надрукував та ввів в українську економіку 400 млрд гривень. Як бачимо, ніякої загрози це не створило, тому не потрібно говорити, що це неможливо. Тим паче МВФ допускає таку можливість за певних обставин. Тому це можна робити і не залежати від допомоги», — обґрунтував ідею Загородній.
При цьому він зазначив, що це тимчасове рішення, як і домовленості з міжнародними фінансовими установами та окремими країнами про додаткові пакети фінансової та воєнної допомоги.
Раніше Заборона розповідала про зусилля адміністрації Джо Байдена забезпечити підтримку України у спільному пакеті допомоги з Ізраїлем, яку поки так і не вдалося реалізувати.
Читати більше новин в Telegram