Читаєте зараз
«єПідтримка»: комуналка, бустер, навчання. Кому розширили сервіси й додали 500 грн

«єПідтримка»: комуналка, бустер, навчання. Кому розширили сервіси й додали 500 грн

Iryna Troian
Автор:
1000 гривень
  • У 2022 році за бустерну дозу українці отримають ще по 500 гривень. Це плюс до 1000 грн за повний курс щеплення проти COVID-19.
  • З лютого літні люди зможуть оплатити комуналку за ковідну тисячу.
  • Також розширять категорії людей, які можуть купити ліки за «єПідтримкою».

В Україні розширять програму «єПідтримка», що діє для вакцинованих від COVID-19 громадян. Відтак українці зможуть отримати ще по 500 гривень за бустерне щеплення. Серед інших нових послуг програми з виплат за вакцинацію — оплата комунальних платежів, навчання та купівля ліків.

8 лютого президент України повідомив про окрему програму, яка передбачає видачу безкоштовного смартфону кожному українцю старше 60 років, яка зробила повне щеплення від COVID-19. Втім, поки що не зрозуміло, як держава взнає, чи є у людини смартфон та чи знається вона на кібербезпеці.

Заборона розповідає про те, що влада пообіцяла додати до послуг «єПідтримки» в Україні.


Українцям за бустерну дозу виплатять ще 500 гривень 

У межах програми «єПідтримка» українцям, які зроблять бустерне щеплення проти COVID-19, виплатять ще по 500 гривень, повідомив у відеозверненні президент України Володимир Зеленський.

«Є чітке розуміння, що імунітет зростає після кожної наступної дози вакцини, а стратегія бустеризації вже стала єдиним стандартом для розвинених країн. Бустеризація — це третя, бустерна, доза вакцини, і в рамках програми «єПідтримка» буде додано ще 500 гривень», — повідомив Зеленський.

Читати більше новин в Telegram

9 лютого Кабінет міністрів ухвалив зміни до програми: отримати 500 грн за бустер можна буде з 14 березня 2022 року.

єПідтримка для підлітків: на що можна витратити тисячу від Зеленського

Володимир Зеленський також пообіцяв розширити програму з виплати 1000 гривень за вакцинацію і для громадян України віком від 14 до 18 років. Окрім подорожей, відвідування театрів, кіно, музеїв, спортзалів, ця категорія зможе витратити виплату на освітні послуги.

З 7 лютого Кабмін розширив програму, але на підлітків 14-18 років. «Крім стандартних цілей на спорт, кіно, театри, подорожі, засоби програми можна буде витрачати на освітні курси, дитячі табори, шкільне приладдя та канцелярські вироби», – пояснив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Купити ліки та сплатити за комуналку за ковідну 1000 гривень

В Україні з 24 січня 2022 року люди старші за 60 років можуть витратити 1000 гривень в рамках «єПідтримка» на купівлю виключно ліків, а з лютого літнім українцям дозволять витратити винагороду за повний курс вакцинації на оплату комунальних послуг.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Міністерство соціальної політики та Міністерство цифрової трансформації працюють над розширенням груп населення, які зможуть купити ліки за ковідну 1000 гривень.

«Уряд ухвалив зміни до програми. Вони запрацюють з 14 березня. Люди віком від 60 років та особи з інвалідністю І та ІІ групи зможуть використовувати кошти в межах програми на ліки та оплату житлово-комунальних послуг», – заявив Шмигаль 9 лютого.

Раніше Заборона розповідала детальну інструкцію про те, як оформити винагороду у 1000 гривень за повний курс вакцинації у 2022 році та про те, куди ці кошти можна витратити.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій