'
Читаєте зараз
Єврей з України. Одіозного конгресмена США викрили на брехні і роботі на росіян

Єврей з України. Одіозного конгресмена США викрили на брехні і роботі на росіян

Yevheniia Kostina
  • Джордж Сантос потрапив в Конгрес як представник Республіканської партії.
  • Його успіх пов’язують в першу чергу з публічною біографією, яка відображає чутливі пункти успішності.
  • Політик стверджував, що має вищу освіту, працював на гігантів City Group та Goldman Sachs, є євреїм та гомосексуалістом.

Федеральна прокуратура США перевіряє фінанси новообраного конгресмена-республіканця Джорджа Сантоса. Це сталося після того, як він зізнався, що брехав про походження, освіту, сексуальну орієнтацію та роботу. Можливо, з’явиться підтвердження, що політик проводив російські гроші за критику України через фінансування передвиборчої кампанії.

Заборона розповідає про скандал, що охопив оновлений після виборів у Конгрес США в листопаді 2022 року.


Розслідування проти слена Конгреса США

Офіс прокурора США Східного округу Нью-Йорка вивчає фінанси Лдорджа Сантоса. Розслідування не є офіційним і зосереджено на джерелі його багатства, повідомляє ABC News.

Під час балотування в Конгрес у 2020 році він вказав зарплату в $55 000 доларів і не мав жодних активів, як свідчать публічні документи. Остання фінансова інформація Сантоса, подана у вересні-2022, показує зарплату в розмірі $750 000 та різні активи та дивіденди на суму щонайменше $2.6 мільйонів. Зарплату отримує від Devolder Organization, компанії, яку він заснував у 2021 році. Згідно з формою Федеральної виборчої комісії, поданою 8 грудня, політик також позичив $705 000 на свою кампанію, і це може бути незаконним.

Джордж Сантос: ніхто не знає, хто він такий

Молодий політик увійшов в історію, коли несподівано став першим геєм-республіканцем, який був обраний до Конгресу через округ Лонг-Айленд+Квінс (штат Нью-Йорк). Після викриття журналістами New York Times він видалив свою біографію з сайта і почав виправдовуватися, в основному в стилі ‘ви не так зрозуміли’.

Читати більше новин в Telegram

Пункт №1. Єврейські родичі з України

Біографія, зокрема, містила брехню про те, що його дідусь і бабуся «втекли від переслідувань євреїв в Україні». Однак The Forward з’ясувала, що його бабуся і дідусь народилися в Бразилії.

«Я ніколи не стверджував, що є євреєм. Я католик. Оскільки я дізнався, що в моїй материнській родині було єврейське походження, я сказав, що я єврей», — сказав Сантос.

Пункт №2. Гей

Молодий гей-республіканець з прекрасною освітою та роботою — мрія, а не політик. Однак виявилося, що чоловік мав шлюб з невідомою поки що жінкою, яку щоправда кинув якраз перед тим, як вперше податися на вибори в Конгрес у 2019 році.

В коментарях Сантос опонує, що ініціював розлучення якраз після того, як вирішив визнати себе геєм. «Принаймні у мене вистачило сміливості це зробити. Стільки людей живуть у запереченні все своє життя або відчувають розчарування, а потім, зрештою, стають транс-жінками у свої 60», — сказав він.

Пункт №3. Освіта

За словами Сантоса, у 2010 році він закінчив коледж Барух, державний 4-річний коледж у Нью-Йорку, зі ступенем економіки та фінансів. Але представники школи завірили, що не мають даних про його зарахування, незважаючи на те, що шукали кілька варіантів його імені.

У біографії на веб-сайті Національного республіканського комітету кампанії сказано, що він також навчався в Нью-Йоркському університеті, але представник університету теж заперечив, що у них є записи про відвідування, які б збігалися з його іменем і датою народження.

Пункт №4. Робота в Goldman Sachs і Citigroup

Сантос визнав, що розділи його історії роботи, в тому числі роботи в Goldman і Citigroup, були вигаданими: «Мої гріхи тут прикрашають моє резюме. Мені дуже шкода».

«Я працював агентом з обслуговування клієнтів шість-сім місяців свого життя або близько того — вісім, можливо, в деяких — у якийсь момент у 2011, 2012 роках. У той момент, коли я поміщаю це в резюме, представники еліти, як-от New York Times, люблять називати такі робочі місця синіх комірців дивними роботами», — заявив республіканець пізніше City & State NY.

Сантос і Україна

Цікаво, що республіканець, який позиціонужє себе як ледь не фанатичний прихильник Трампа, приховує і свої зв’язки з російськими грошима. Знайти зв’язок вдалося після низки заяв Сантоса про Україну, які привернули увагу на тлі тотальної підтримки у війні.

«Не те, що Україна є великою демократією. Це тоталітарний режим. Вони не є великим бастіоном свободи», — сказав Washington Post на той момент майбутній конгресмен. Він наполягав на тому, що Україна «прийняла росіян у своїх провінціях» — очевидний натяк на вторгнення президента Володимира Путіна в 2014 році для підтримки терориристів і захоплення територій.

Це був не перший раз, коли Деволдер-Сантос повторював кремлівські наративи. За кілька тижнів до повномасштабного вторгнення кандидат неодноразово писав у Twitter, звинувачуючи президента Джо Байдена у змові почати війну з Росією та розгорнути американські війська в Україні.

На той час, коли Деволдер-Сантос зробив ці заяви, він отримаі від суперечливої ​​особи, пов’язаної з найвищими ешелонами російського режиму, гроші на кампанію. І ця підтримка зросла більш ніж удвічі протягом місяців вперед.

Гроші надійшли від Ендрю Інтратера та його дружини, яка по-різному вказала свою професію: як «домогосподарка» та «аналітик» для Falcon AI, однієї з дочірніх фірм її чоловіка.

Головне підприємство Інтратера сьогодні називається Sparrow Capital, але раніше воно називалося Columbus Nova — і його основною функцією протягом тривалого часу було управління інвестиціями кузена Віктора Вексельберга, одного з найбагатших і найвпливовіших придворних Путіна.

Джордж Деволдер-Сантос (ліворуч) отримав десятки тисяч доларів від Ендрю Інтратера (праворуч), який є двоюрідним братом Віктора Вексельберга, одного з найбагатших і найвпливовіших придворних Путіна. Фотоілюстрації Луїса Г. Рендона/The Daily Beast/Getty

Бізнес Інтратера настільки тісно переплетений з бізнесом його родича, який заволодів алюмінієвою та паливною промисловістю Росії в пострадянський період, що Columbus Nova назвала себе в документах Комісії з цінних паперів і бірж у 2007 році американською філією Групи «Ренова» Вексельберга. Насправді записи SEC показують, що «Columbus Nova» була просто торговою назвою, і компанія фактично була зареєстрована як Renova US Management LLC, поки не перейменувала себе на Sparrow Capital у 2018 році.

Раніше Заборона розповідала про скандал з Олесею Ілащук. Жінка не має дипломатичного досвіду, однак в грудні 2022 року була призначена пані послом України в Болгарії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій