Читаєте зараз
Євробачення 2023: вісім країн відмовилися від участі через бан Росії та Білорусі

Євробачення 2023: вісім країн відмовилися від участі через бан Росії та Білорусі

Ilona Kivva
Автор:
  • У 2022 році перемогла Україна, але шоу від її імені прийматиме Сполучене Королівство.
  • П’ять держав-засновниць традиційно автоматично проходять у великий фінал без відборів.
  • Країни-агресорки другий раз поспіль позбавили права участі.

У 67-му пісенному конкурсі візьмуть участь 37 країн. Шість з них вже у Гранд-фіналі, а решта традиційно пройде через півфінали. Вісім держав відмовилися від Eurovision у 2023 році через дискваліфікацію Росії та Білорусі (зради немає).

Заборона розповідає про Євробачення-2023: де пройде і хто змагатиметься за перемогу.

Eurovision 2023 у Ліверпулі

Організатори оголосили держави-учасниці 67-го головного пісенного конкурсу Європи. Україна як одна з господарок шоу проходить у великий фінал автоматично. Також не беруть участі у відборах представники п’ятірки держав-засновниць:

  • Франція;
  • Німеччина;
  • Італія;
  • Іспанія;
  • Велика Британія.

31 країна візьме участь у двох півфіналах. По 10 найкращих виконавців з кожного доєднаються до решти у Гранд-фіналі.

«Ми з нетерпінням чекаємо можливості вітати артистів з усіх 37 країн наступного травня. Конкурс обіцяє бути особливим, і зараз ми працюємо з BBC, щоб гарантувати, що сотні мільйонів глядачів насолоджуватимуться найкращим пісенним конкурсом Євробачення з Україною в центрі події», — зазначив виконавчий директор Євробачення Мартін Остердаль.

Читати більше новин в Telegram

Як і 2022 року, до відбору не допустили представників Білорусі та Росії. Також кілька держав самостійно відмовилися від участі у музичному змаганні. Офіційно про це оголосили Чорногорія та Північна Македонія, а пізніше до них приєдналися Болгарія, Боснія і Герцеговина, Андорра, Словаччина, Люксембург і Монако. Причину у всіх державах назвали однакову — висока вартість участі. Річ у тім, що сума внеску залежить від розміру країни, однак після дискваліфікації країни-агресорки у 2022 році ця сума суттєво зросла.

Євробачення: де відбудеться в 2023 році

Європейська спілка EBU запросила Велику Британію виступити організатором, адже саме ця країна посіла друге місце.

«Це рішення було прийнято після вивчення можливості проведення конкурсу в Україні. На жаль, зроблено висновок, що з міркувань безпеки це неможливо. Тому Велика Британія. Пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться не в Україні, але на підтримку України», — пояснила дирекція конкурсу.

Приймати пісенне шоу буде Ліверпуль. Його обрали через тендер, у якому брали участь 17 британських міст. Півфінали відбудуться у вівторок, 9 і четвер, 11 травня. Гранд-фінал пісенного конкурсу «Євробачення-2023» відбудеться на Ліверпульській арені біля річки Мерсі в суботу, 13 травня.

Раніше Заборона розповідала про пояснення Європейської мовної спілки щодо проведення головного пісенного конкурсу у 2023 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій