'
Читаєте зараз
З Південного полюса на передову: історія полярника, який кинув все для України

З Південного полюса на передову: історія полярника, який кинув все для України

Ilona Kivva
Автор:
  • Андрій Зотов до 24 лютого був ветераном і морським біологом.
  • Українець досліджував водні середовища та був учасником декількох експедицій на станції «Академік Вернадський».
  • Саме там чоловіка застала жахлива новина про повномасштабне вторгнення РФ в Україну. І він вирішив повернутися на батьківщину.

У 2014-2015 роках старший лейтенант Андрій Зотов воював у зоні АТО-ООС, але після завершення контракту вирішив повністю присвятити себе науці. На момент початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну він перебував на Південному полюсі. Чоловік обігнув пів планети, щоб повернутися на батьківщину та захищати її від окупантів.

Розповідаємо історію українського полярника, який знову став бійцем Збройних сил України.


Андрій Зотов проїхав пів світу, щоб вступити до ЗСУ

До 24 лютого 2022 року Андрій Зотов працював морським біологом та досліджував водні середовища, зокрема, у наукових експедиціях на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді.

«У попередні роки я тричі брав участь у сезонних дослідженнях, що тривали протягом антарктичного літа — 3-4 місяці. В цей період крига відходить і дозволяє зайнятися вивченням морського середовища. На станції ми досліджували як зміни клімату впливають на антарктичну екосистему, яка першою реагує на ці глобальні виклики», — згадує Андрій.

Український полярник Андрій Зотов керує яхтою під час досліджень морського середовища на Південному полюсі. Фото: 28 окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу/Facebook
Полярний краєвид, Антарктида. Фото: 28 окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу/Facebook

Саме під час останньої своєї експедиції на Південний полюс Зотов разом з командою і дізнався про початок повномасштабної війни. За його словами, вони були шоковані та пригнічені, а багато хто взагалі відмовлявся вірити у те, що відбувалося.

Читати більше новин в Telegram

Андрій у 2014-2015 роках захищав Україну від загарбника у зоні АТО-ООС, тому твердо вирішив повертатися та знову вступати до ЗСУ.

«Я передав свої дослідження іншим колегам, узгодив свої плани з керівництвом станції та домовився з капітаном антарктичної яхти, що мене доставлять до Аргентини в Ушуаю. Там я дістався до Буенос-Айреса, звідти пролетів океан до Амстердаму, потім рушив до Варшави, потім до Пшемисля і вже тоді дістався Львова», — розповів український полярник.

Фінальною точкою довгого маршруту стала Одеса, де Зотов вступив до лав до лав 28-ої окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу. Тепер він захищає Україну як командир роти.

Командир роти 28-ї ОМБР Андрій Зотов. Фото: 28 окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу/Facebook

За його словами, події повномасштабної війни неможливо порівняти з тими, що відбувалися у 2014 році.

«Хоч ми й були тоді в різних гарячих точках, але зараз кількість обстрілів та масштаб ліній зіткнення набагато більші. Тепер все серйозніше, ця війна вимагає постійного, швидкого навчання та адаптації до нових умов. Ворог використовую усю свою потужність. Попри це, ми обов’язково переможемо», — підкреслив військовослужбовець.

Раніше Заборона розповідала історію 63-річного колишнього десантника з Харківщини, який разом зі своєю чотирилапою подругою влаштував справжній партизанський супротив окупантам. Ночами він викрадав ворожі боєприпаси, пошкоджував техніку та зливав пальне.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій