'
Читаєте зараз
За чотири роки Держкіно заборонило до показу 620 фільмів та серіалів

За чотири роки Держкіно заборонило до показу 620 фільмів та серіалів

Роман Губа
Автор:

За період з 2014 по 2018 рік Державне агентство з питань кіно скасувало посвідчення на право розповсюдження і демонстрування або відмовило в його видачі 620-ти фільмам, серіалам та мультфільмам. Про це Міністерство культури України розповіло виданню «Доступ до правди» у відповіді на інформаційний запит.

У 2014 році Держкіно заборонило до показу в Україні 55 фільмів та серіалів. Зокрема, серіали «Біла гвардія», «Вулиці розбитих ліхтарів», «Ментовські війни». Фільми «Тарас Бульба», «Службовий роман. Наш час», «ДМБ».

2015 року список заборонених фільмів та серіалів поповнився на 214 найменувань. Серед заборонених серіалів була «Бригада», кілька сезонів «Каменської» й одна серія «Сватів».

2016 до цього списку додався мультфільм «Простоквашино» та радянський телефільм «Сімнадцять миттєвостей весни». Усього заборонили 155 фільмів, серіалів та мультфільмів.

У 2017 році Держкіно заборонило до показу 66 фільмів, серед яких серіал «Свати».

Читати більше новин в Telegram

З початку 2018 року Держкіно заборонило до показу 130 фільмів та серіалів. У цьому списку є серія серіалу «Моя прекрасна няня», фантастичні фільми «Нічна варта» й «Денна варта», а також серіал режисера Ахтема Сеітаблаєва «Чемпіони з підворіття», який було знято ще 2012 року. Ймовірно, що серіал українського режисера заборонили через участь у ньому російського актора Дмитра Пєвцова. Він публічно підтримував Володимира Путіна і відвідував анексований Крим.

Повний список фільмів можна завантажити із сайту Держкіно.

Нагадаємо, що у квітні 2016 року Президент України підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про кінематографію» (щодо фільмів держави-агресора)». Згідно із ним в Україні забороняється розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій. Ця заборона поширюється на розповсюдження та демонстрування будь-яких фільмів незалежно від країни походження, вироблених після 1 серпня 1991 року. Також заборонено демонструвати фільми за участю акторів, внесених до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Читайте також:
В українському прокаті з фільму Серебреннікова «Літо» вирізали епізод з актором Башировим

Тільки не з РФ! Як і чому в Україні забороняють книжки

Комісія, яку ми заслужили

 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій