Читаєте зараз
За добу в Японії сталось майже 150 землетрусів: як може погіршитись ситуація

За добу в Японії сталось майже 150 землетрусів: як може погіршитись ситуація

Daniil Tsarevskyi
  • 1 січня 2024 року біля півострова Ното стався землетрус магнітудою 7.6 бала.
  • Поштовх був одним зі 150, які трапились у регіоні в перший день нового року.
  • Найбільший землетрус в історії Японії забрав життя у 140 000 жителів.

Влада Японії попередила про можливість виникнення цунамі по всьому узбережжю. Найбільш небезпечною вважається ситуація, саме при якій повторні потужні поштовхи спричинюють руйнівні хвилі. Подібне трапилось під час катастрофи на фукусімській АЕС у 2011 році.

Заборона розповідає про новорічний землетрус в Японії.


Землетрус 1 січня біля Ното: що відомо

Землетрус магнітудою 7.6 бала стався на західному узбережжі Японії, біля півострова Ното 1 січня 2024 року. Він був одним зі 150 землетрусів, які пройшли островом у перший день нового року, пише Bloomberg.

В результаті загинуло щонайменше 48 людей і значно більша кількість зазнала поранень, як мінімум 200 будівель було пошкоджено, а тисячі жителів опинились без електроенергії та води. Землетрус та афтершоки паралізували залізничний та автомобільний рух у регіоні.

Влада оголосила небезпеку цунамі майже на всьому західному узбережжі острова. Японське метеорологічне агентство спочатку попередило про хвилю висотою до п’яти метрів, проте вже 2 січня скасувало усі застереження.

Читати більше новин в Telegram

Цунамі: у чому небезпека

Найгірший розвиток подій — це додатковий сильний землетрус у регіоні, який може спровокувати цунамі, про який попереджала влада 1 січня. Ймовірність його виникнення складає 20%.

Цунамі — це серія потужних хвиль, які навалюються на узбережжя. В окремих випадках вони можуть сягати висоти до 30.5 метрів і викликають масштабні руйнування на березі. Швидкість хвилі може дорівнювати швидкості реактивних літаків — 805 км/година. Вже досягши берега, цунамі рухається швидше, ніж може бігти людина. Руйнівної сили хвилі вистачає для того, щоб пересувати камені, які важать кілька тонн, уламки, човни та зруйновані будинки.

Найбільш руйнівні землетруси Японії: історія

Одним із найбільших землетрусів у історії Японії вважається той, що відбувся у Кобе 1995 року. В результаті катаклізму магнітудою 6.8 бала загинуло понад 6000 людей. 80% не змогли вибратись з-під завалів зруйнованих будинків, або стали жертвами падіння меблів. Економічні збитки склали близько $100 млрд, що становило близько 2.5% ВВП Японії на той час.

Наслідки землетрусу в Кобе. Фото: Civil Engineering Discoveries

Найбільш відомим є землетрус 2011 року на сході Японії. Він призвів до аварії на атомній електростанції Фукусіми. Сам катаклізм, а також цунамі призвели до 20 000 смертей. Ще близько 2500 людей вважаються зниклими безвісти. 120 000 будівель були повністю зруйновані.

Найбільш руйнівний землетрус Японії стався 1 вересня 1923 року. Поштовхи почались 1 вересня і тривали від 4 до 10 хвилин. В результаті землетрусу магнітудою 7.9 балів, викликаного ним цунамі та пожеж загинуло понад 140 000 людей.

Наслідки Великого землетрусу Канто Фото: Historyland

Раніше Заборона розповідала про наслідки землетрусу в Марокко. Він був найбільшим у країні з 1960 року, коли померло щонайменше 12 000 людей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій