'
Читаєте зараз
Замість трибуналу. МВС України пообіцяло окупанту за танк $10 000 та громадянство

Замість трибуналу. МВС України пообіцяло окупанту за танк $10 000 та громадянство

Iryna Troian
Автор:
  • МВС України пропонує громадянство і грошові винагороди окупантам за здачу російської техніки й добровільний полон.
  • Наприклад, одному російському військовому, що здався в полон через те, що його кинули свої ж, пообіцяли $10 000.
  • Українцям натомість винагород за російські танки не пропонують, але обіцяють заплатити за трофейний літак.

Міністерство внутрішніх справ України платить окупантам і пропонує можливість отримати громадянство, аби ті здавалися в полон, а військову техніку віддавали на озброєння Україні. За здачу танку російський військовий може отримати $10 000 і умови утримання на рівні з повноцінним житлом замість тюремної камери.

Заборона розповідає про один з таких кейсів, коли ррашисту, який прийшов в Україну вбивати українців, в українському МВС пообіцяли грошову винагороду за танк та комфортні умови полону.


Російський солдат здав танк за винагороду

Міністерство внутрішніх справ України пообіцяло російському загарбнику $10 000 за танк, можливість податися на українське громадянство та комфортні умови утримання до самого завершення війни, розповів радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів.

Російський солдат, за словами Андрусіва, сам зателефонував до Нацполіції та виявив бажання здатися. 

«Ми передали інформацію про нього до ГУР МО. Йому визначили місце, куди під’їхати. Він під’їхав. З дрона переконались, що він сам і це не засада. Після цього спецназівці його затримали. Виявилось, що з екіпажу танку залишився він один, решта втекли додому. Сенсу воювати він не бачив. Додому повернутись не міг, оскільки командир сказав, що розстріляє і спише на бойові втрати. Міша розповів, що їсти практично не залишилось, управління військами хаотичне і практично відсутнє. Деморалізація колосальна», — сказав радник голови МВС. 

Читати більше новин в Telegram

Рашист знаходиться в дуже комфортних умовах (телефон, телевізор, кухня, душ) і також отримає $10 000 по завершенню війни і можливість податись на громадянство.

Літак та гелікоптер: скільки Україна платить за зброю українцям

Державний концерн «Укроборонпром» на початку березня-2022 визначив систему розцінок на трофейну або вкрадену техніку окупантів.

«За рішенням генерального директора Юрія Гусєва готові виплатити премії за викрадену бойову авіаційну техніку окупантів», — заявили в Укроборонпромі. Так, за боєздатний військовий літак обіцяли $1 000 000, а за гелікоптер у робочому стані — $500 000.

А от мер Чернігова Владислав Атрошенко заявив, що платитиме містянам за знищену техніку рашистів. Спалений БТР, БМП чи танк, за його словами, коштуватиме від 150 000 до 250 000 гривень. Однак палити техніку у ЗСУ все ж не радять, адже її можуть використовувати українські військові, адже наші військові можуть посилити своє оснащення.

Раніше Заборона розповідала про свідчення СБУ полоненого окупанта щодо відрядження Росією на війну новобранців і призовників-альтернативників. До війни вони виконували тільки громадські роботи й раніше не брали участі у бойових діях.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій