Читаєте зараз
Зброярку фільму Rust визнали винною у вбивстві Галини Гатчінз: що з Болдуїном

Зброярку фільму Rust визнали винною у вбивстві Галини Гатчінз: що з Болдуїном

Ilona Kivva
Автор:
  • Українська операторка загинула 21 жовтня 2021 року на знімальному майданчику фільму Rust («Іржа»). 
  • Суд у березні 2024 року визнав винною зброярку Ханну Гутьєррес-Рід. Їй присудили 18 місяців за ґратами та штраф. 
  • Обвинувачення були також висунуті проти Алека Болдуїна, але у 2023 році їх зняли. Пізніше була проведена повторна експертиза зброї.

Судові експерти з’ясували, що револьвер Colt .45, з якого 21 жовтня 2021 року було здійснено смертельний постріл, не міг вистрелити самостійно. Це суперечило заявам Алека Болдуїна, тож обвинувачення проти нього поновили. При цьому вирок у справі Ханни Гутьєррес-Рід може мати серйозні наслідки для актора.

Заборона розповідає про вирок, який може отримати Болдуїн у разі доведення його вини, а також про інші рішення суду у справі.

Ханна Гутьєррес-Рід: вирок суду

Зброярку фільму «Іржа» Ханну Гутьєррес-Рід визнали винною у ненавмисному вбивстві операторки українського походження Галини Гатчінз. Інцидент трапився на знімальному майданчику в Нью-Мексико в жовтні 2021 року, пише The Guardian.

Гутьєррес-Рід відповідала за безпеку всієї вогнепальної зброї на знімальному майданчику. Прокурори стверджували, що вона зарядила повністю справний револьвер, який використовував Алек Болдуїн, муляжами й принаймні одним бойовим патроном.

Зброярку обвинуватили в недбалості та систематичних порушеннях безпеки на знімальному майданчику. Також Ханну Гутьєррес-Рід підозрювали у фальсифікації доказів, але присяжні визнали її невинною за цим пунктом. 

Читати більше новин в Telegram

У результаті жінці присудили 18 місяців в’язниці та штраф у розмірі $5 000. Вона не визнала себе винною і збирається оскаржити рішення. Її захисники заявили, що їхню клієнтку використали як козла відпущення, а головну відповідальність за інцидент має нести Болдуїн.

Алек Болдуїн: на якому етапі справа 

Голлівудському актору та режисеру висунули обвинувачення у ненавмисному вбивстві ще у січні 2023 року. Йому загрожувало до 18 місяців позбавлення волі та штраф у розмірі $5 000. Судові засідання за участі присяжних мали розпочатися у травні того ж року, але ще у січні з Болдуїна раптово зняли всі кримінальні обвинувачення. Були виявлені нові факти у справі, які потребували подальшого  розслідування. 

Пізніше виявилося, що судові експерти проводили повторну перевірку зброї. Виявилося, револьвер Colt .45, з якого 21 жовтня 2021 року було здійснено смертельний постріл, не міг вистрелити самостійно. На пусковий гачок повинні були натиснути. Це суперечило заявам Алека Болдуїна про те, що він не натискав на нього.

«Враховуючи випробування, висновки та спостереження, про які тут повідомляється, спусковий гачок потрібно було натиснути. Цей смертельний інцидент став наслідком того, що курок був вручну втягнутий назад, тобто у зведеному положенні, після чого в якийсь момент послідувало натискання спускового гачка [що спричинило постріл]», — йдеться у документі.

Також експерти спростували інформацію про нібито модифікацію пістолета. Внаслідок інциденту сходинка пускового гачка була серйозно пошкоджена, верхня частина та затвор були зламані. Однак навіть попри такі пошкодження було виявлено, що конструкція зброї повністю відповідала оригіналу.

Після того, як судді отримали результати експертизи, обвинувачення поновили. Болдуїн постане перед судом у липні 2024 року. Жо цього часу він може залишатися на волі за умов, що включають відсутність вогнепальної зброї, вживання алкоголю або виїзд з країни. Також він може мати обмежені контакти зі свідками, коли мова заходить про просування Rust. Водночас йому заборонено просити членів акторського складу або знімальної групи брати участь у пов’язаному документальному фільмі.

«Розгляд справи Ханни Гутьєррес-Рід може мати серйозні наслідки для Болдуїна. Серед свідків на суді були два експерти з вогнепальної зброї, чиї свідчення поставили під сумнів розповідь Болдуїна про стрілянину та його твердження про несправність пістолета», — зауважили у The Guardian.

Смерть Гатчінз: що сталося

Трагедія сталася 21 жовтня 2021 року на знімальному майданчику в Нью-Мехіко. Актори проганяли сцену з фільму, у якій Болдуїн стріляє на камеру з револьвера. Реквізитна зброя мала бути заряджена холостими патронами, але вистрілила бойовими. 

У результаті поранення отримали операторка-постановниця Галина Гатчінз та режисер стрічки Джоел Соуза. Обох постраждалих доставили до лікарень: Соуза вижив, а от Гатчінз врятуватине вдалося.

Слідчі з’ясували, що пістолет Болдуїну видав помічник режисера Дейв Холлс, запевнивши актора, що той холодний, тобто заряджений холостими патронами (був засуджений до 6 місяців умовно з випробувальним терміном плюс штраф в $500, 24 годин громадських робіт і клас безпеки вогнепальної зброї). За перевірку револьвера відповідала зброярка Ханна Гутьєррес-Рід.

Родина операторки подала судовий позов проти актора, однак було досягнуто мирової угоди: домовилися про виплату грошової компенсації (сума не розголошується). Також було домовлено, що чоловік Галини Гатчінз — Меттью — стане виконавчим продюсером «Іржі» після відновлення знімального процесу (зйомки з його участю завершилися у травні-2023). Попри це Офіс шерифа Санта-Фе продовжив розслідування.

Раніше Заборона розповідала про судовий процес у Франції проти франко-польського режисера Романа Поланскі. Ще у 1978 році митець втік із США після зізнання у зґвалтуванні 13-річної дівчини.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій